Kino

Kino w Bolesławcu - Repertuar Kina Forum Bolesławiec, Kino Bolesławiec

Autor Ignacy Dziadkowiec
Ignacy Dziadkowiec27.01.20246 min.
Kino w Bolesławcu - Repertuar Kina Forum Bolesławiec, Kino Bolesławiec

Kino w Bolesławcu to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. Kino Forum jest największym kinem w mieście, oferującym szeroki wybór filmów i wydarzeń filmowych. W niniejszym artykule przybliżymy Ci wszystkie informacje na temat repertuaru, cen biletów, promocji oraz tego jak najlepiej dojechać do kina Forum w Bolesławcu.

Kluczowe wnioski:
 • Kino Forum w Bolesławcu ma bogaty repertuar filmów.
 • Oferuje promocyjne ceny biletów dla wybranych grup.
 • Znajduje się w centrum miasta z dobrym dojazdem.
 • Posiada nowoczesny sprzęt i wygodne sale kinowe.
 • Jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów.

Kino w Bolesławcu - informacje

Kino Forum w Bolesławcu to największe kino w mieście, mieszczące się w samym centrum. Dysponuje ono 4 nowoczesnymi, klimatyzowanymi salami kinowymi, w których razem jest 508 miejsc. Sale wyposażone są w projektory cyfrowe, dźwięk dolby surround oraz wygodne, przestronne fotele.

Kino ma bogatą ofertę filmową - w każdym tygodniu wyświetlanych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu tytułów. Są to zarówno duże, głośne premiery hollywoodzkie, jak i mniejsze produkcje artystyczne oraz filmy familijne i animacje dla dzieci.

Przy kinie działa klub filmowy Iluzjon, organizujący pokazy specjalne i spotkania z twórcami. Raz w miesiącu odbywają się mini festiwale tematyczne, np. nowego kina azjatyckiego.

Historia kina

Kino Forum funkcjonuje od 1993 roku. Przez te 30 lat zyskało grono stałych bywalców i jest lubianą instytucją kulturalną w Bolesławcu.

W 2018 r. kino przeszło modernizację - wymieniono fotele, odnowiono wnętrza sal, zamontowano nowocześniejszy sprzęt projekcyjny i dźwiękowy, dzięki czemu stało się jednym z najnowocześniejszych kin studyjnych w regionie.

Kino w Bolesławcu - repertuar

Repertuar kina jest bardzo zróżnicowany gatunkowo. Znajdziemy w nim zarówno popularne filmy akcji i romanse, jak i ambitniejsze dramaty oraz produkcje artystyczne. Duży nacisk położony jest na kino europejskie i polskie.

Aktualny repertuar zawsze dostępny jest na stronie internetowej kina. Filmy zmieniają się co tydzień, więc warto regularnie sprawdzać, co nowego pojawiło się w ofercie.

Repertuar uzupełniają dodatkowe wydarzenia - koncerty, pokazy specjalne, festiwale (np. Przegląd Filmowy Kina Europy Wschodniej), maratony filmowe lub spotkania z twórcami i aktorami.

Seanse specjalne

Oprócz standardowych seansów, kino organizuje też projekcje specjalne:

 • Poranki filmowe dla dzieci w weekendy i święta
 • Nocne maratony filmów grozy, akcji lub komedii
 • Seanse z cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy połączone z dyskusją
 • Pokazy w ramach festiwali tematycznych

Bilety na pokazy specjalne często można nabyć w obniżonej cenie. Szczegółowe informacje znajdują się zawsze przy opisie danego seansu na stronie repertuaru.

Czytaj więcej: Odkryj najnowsze filmy w kinie w Ostrołęce - Aktualny repertuar Ostrołęka kino

Kino w Bolesławcu - bilety

Bilety do kina Forum Bolesławiec można zakupić:

 • W kasie kina - tylko gotówką
 • Przez stronę internetową - płatność online
 • Przez aplikację mobilną kina

Ceny biletów kształtują się następująco:

Bilet normalny - 2D 20 zł
Bilet ulgowy (dzieci, studenci, emeryci) - 2D 15 zł
Bilet normalny - 3D 25 zł

Kupując przez stronę www, nie płacimy prowizji za zakup online. Bilety zakupione online lub przez aplikację trzeba jedynie okazać przy wejściu na salę kinową (można je mieć w telefonie).

Kino w Bolesławcu - promocje

Kino w Bolesławcu - Repertuar Kina Forum Bolesławiec, Kino Bolesławiec

Kino Forum oferuje kilka ciekawych promocji, dzięki którym można taniej kupić bilety na wybrane seanse:

Poniedziałki z tańszymi biletami - w każdy poniedziałek obowiązuje promocja -17% na wszystkie bilety.

Karta Dużej Rodziny - Posiadacze KDR mają prawo do biletu ulgowego.

Karta Seniora - Osoby 60+ płacą za bilet tylko 10 zł.

W 2023 roku kino obchodzić będzie 30-lecie istnienia. Z tej okazji przez cały rok organizowane będą specjalne pokazy filmowe w atrakcyjnych cenach.

Oprócz tego często pojawiają się promocje przy okazji premier (np. zniżki przy zakupie biletu na pokaz przedpremierowy). Promocje i wyprzedaże biletów ogłaszane są na bieżąco na stronie internetowej kina oraz w mediach społecznościowych.

Kino w Bolesławcu - opinie widzów

Kino Forum w Bolesławcu cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród widzów. W internetowych recenzjach przeważają pozytywne komentarze.

W widzach chwalony jest przede wszystkim repertuar - zarówno nowości filmowe, jak i starsze, wartościowe tytuły. Podkreślana jest również atmosfera kameralnego kina studyjnego i możliwość obejrzenia ciekawych produkcji niszowych, niedostępnych w multipleksach.

Sporo pozytywnych opinii zebrały także niedawno wyremontowane, nowoczesne sale kinowe. Widzom podoba się ich wystroju i wyposażenie - wygodne fotele, dobra jakość obrazu i dźwięku.

Krytykowana jest czasem tylko mała liczba pokazów niektórych filmów (często tylko 1-2 seanse dziennie). Nie jest to jednak duży minus, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary kina.

Kino w Bolesławcu - dojazd

Kino Forum Bolesławiec mieści się przy ul. Bankowej 6, w samym centrum miasta, tuż obok głównego placu - Rynku. Lokalizacja w tym miejscu zapewnia bardzo dobry i łatwy dojazd.

Najwygodniej dotrzeć pieszo lub komunikacją miejską: autobusami linii A, B, C (przystanek Rynek) lub busami PKS (przystanek Dworzec Autobusowy - 3 minuty spacerem od kina).

Przy kinie znajduje się niewielki parking, jednak ze względu na centralne położenie trudno tam o wolne miejsce. Alternatywą jest pobliski parking przy Urzędzie Miasta lub wielopoziomowy parking pod placem Ratuszowym (obydwa ok. 300 m od kina).

Szczegółową mapę dojazdu znajdziemy na stronie internetowej Kina Forum Bolesławiec.

Podsumowanie

Kino Forum w Bolesławcu to największe i najpopularniejsze kino w regionie. Cieszy się zasłużoną renomą i ma grono stałych bywalców. Dysponuje 4 nowocześnie wyposażonymi salami kinowymi o łącznej pojemności 500 miejsc. Oferuje zróżnicowany repertuar filmów - od najgłośniejszych nowości po mniej komercyjne produkcje europejskie i polskie.

Dodatkowym atutem kina jest jego lokalizacja w centrum miasta, tuż przy Rynku, co zapewnia łatwy dojazd dla osób zarówno poruszających się pieszo, komunikacją miejską jak i samochodem. Przy kinie znajduje się parking. W pobliżu funkcjonuje również Urząd Miasta i kilka większych parkingów.

Bilety do kina Forum można zakupić tradycyjnie w kasie, ale również wygodnie przez internet lub aplikację mobilną. Ceny są przystępne, dodatkowo obowiązuje kilka promocji na tańsze seanse, m.in. dla seniorów, posiadaczy dużych rodzin czy w poniedziałki.

Kino Forum regularnie organizuje również specjalne pokazy i wydarzenia filmowe, np. festiwale, maratony czy projekcje z dyskusją w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Każdy miłośnik X Muzy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. To kino z długoletnią tradycją i zasłużoną renomą w regionie.

Najczęstsze pytania

Aktualny repertuar zawsze znajdziesz na stronie internetowej kina. Filmy zmieniają się co tydzień więc warto regularnie sprawdzać, co nowego pojawiło się w ofercie. W każdym tygodniu wyświetlanych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu tytułów - zarówno nowości, jak i starsze filmy.

Bilety na seanse w kinie Forum możesz kupić przez stronę internetową kina lub aplikację mobilną. Płatność realizowana jest online. Oczywiście możesz też nabyć je tradycyjnie w kasie kina - ale tylko za gotówkę.

Kino Forum oferuje kilka promocji na tańsze bilety m.in. dla seniorów, posiadaczy Kart Dużych Rodzin lub w poniedziałki dla wszystkich. Obowiązują też zwykłe bilety ulgowe np. dla dzieci, studentów czy emerytów. Szczegóły znajdziesz w cenniku na stronie.

Kino mieści się w centrum miasta, tuż przy Rynku. Najłatwiej dotrzeć tam pieszo lub komunikacją miejską - autobusami lub busami PKS, które zatrzymują się blisko kina. Jest też niewielki parking przy kinie oraz większe parkingi w pobliżu.

Oprócz standardowych seansów, kino Forum organizuje też specjalne pokazy - nocne maratony filmowe, poranki dla dzieci czy seanse połączone z dyskusją w ramach DKF. Odbywają się tu również mini festiwale tematyczne.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Kino Cinema City Galeria Jurajska - Repertuar Filmów
 3. Imiona Piesków z Psi Patrolu - Bohaterowie Psi Patrolu
 4. Multikino Poznań Repertuar Plaza - Kina w Poznaniu
 5. Dubbing Co to Jest - Wszystko, co musisz wiedzieć o dubbingu
Autor Ignacy Dziadkowiec
Ignacy Dziadkowiec

Będąc recenzentem sprzętu fotograficznego testuję lustrzanki, bezlusterkowce i kompakty pod kątem fotografii krajobrazowej, portretowej i ulicznej. Sprawdzam m.in. ilość megapikseli, jakość matryc, prędkość migawki i stabilizację obrazu w poszukiwaniu modeli idealnych dla amatorów i profesjonalistów

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kino Kalisz - Kino Kalisz Cinema 3D - Repertuar - Bilety
KinoKino Kalisz - Kino Kalisz Cinema 3D - Repertuar - Bilety

Kino Kalisz - ponad 60-letnia tradycja kina w mieście, posiadającego nowoczesny sprzęt, atrakcyjny repertuar i technologie 3D. Zapraszamy na seanse filmowe do klimatyzowanych, komfortowych sal z projektorami cyfrowymi i dźwiękiem przestrzennym.