Filmy

Piosenka 365 Dni: Muzyka z Filmu 365 Dni

Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski20.01.20247 min.
Piosenka 365 Dni: Muzyka z Filmu 365 Dni

Piosenka 365 Dni "Feelings" to przebój z filmu o tym samym tytule w wykonaniu włoskiego piosenkarza Mariano. Utwór ten stał się niezwykle popularny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a teledysk do niego zebrał setki milionów wyświetleń. W poniższym artykule przybliżamy historię tej piosenki oraz analizujemy, co przyczyniło się do jej ogromnej popularności.

Kluczowe wnioski:
  • Piosenka "365 Dni" stała się światowym hitem dzięki filmowi o tym samym tytule.
  • Wykonawcą utworu jest włoski piosenkarz Michele Morrone ps. Mariano.
  • Teledysk do piosenki zebrał ponad 140 milionów wyświetleń na YouTube.
  • Tekst piosenki jest pełen emocji i nawiązuje do fabuły filmu 365 Dni.
  • Kawałek można legalnie pobrać lub posłuchać za darmo online.

Piosenka 365 Dni: hit z filmu 365 Dni

Piosenka 365 Dni, znana również jako „Feelings”, to absolutny hit z filmu o tym samym tytule w reżyserii Barbary Białowąs. Utwór wykonywany jest przez włoskiego piosenkarza Michele Morrone ps. Mariano i z miejsca podbił listy przebojów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Piosenka idealnie wpisuje się w fabułę filmu 365 Dni i opowiada o emocjach oraz uczuciach głównego bohatera Massimo. Jest to utwór w stylu pop z mocnym, chwytliwym refrenem, który na długo zapada w pamięć słuchaczy.

W teledysku do „Feelings” Mariano wciela się w postać Massima z filmu 365 Dni. Rozbudowane sceny erotyczne sprawiły, że wideoklip zebrał ponad 140 milionów wyświetleń w serwisie YouTube i jest jednym z najchętniej oglądanych teledysków w ostatnich latach.

Dlaczego Piosenka 365 Dni stała się hitem?

Piosenka 365 Dni zyskała popularność przede wszystkim dzięki filmowi o tym samym tytule. Obraz na podstawie powieści Blanki Lipińskiej okazał się sporym hitem i przyciągnął do kin tłumy widzów, którzy później chętnie wracali też do ścieżki dźwiękowej.

Kolejnym powodem jest chwytliwość i łatwość tej piosenki. Prosty, wpadający w ucho refren sprawia, że każdy może sobie podśpiewywać „Feelings”. Wreszcie bardzo popularny stał się również wspomniany wcześniej teledysk, który wręcz zachęcał do wielokrotnego oglądania.

Najpopularniejsza piosenka z filmu 365 Dni

Nie ulega wątpliwości, że Piosenka 365 Dni jest absolutnie najpopularniejszym utworem, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej filmu 365 Dni. Wystarczy zerknąć na liczbę streamów w serwisach streamingowych czy wyświetleń teledysku.

Platforma streamingowa Liczba streamów
Spotify ponad 340 milionów
YouTube ponad 140 milionów wyświetleń teledysku

Piosenka od razu po premierze filmu trafiła na szczyty list przebojów m.in. w Polsce, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii i wielu innych krajach. Przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu najpopularniejszych utworów.

Czytaj więcej: Odkryj tajemnice Thora w mitologii nordyckiej - Bog piorunów i siły

Teledysk do piosenki 365 Dni: Feelings Mariano

Piosenka 365 Dni doczekała się również oficjalnego teledysku, który można obejrzeć w serwisie YouTube. Wideoklip wyreżyserowała sama autorka powieści 365 Dni, czyli Blanka Lipińska.

W klipie w roli Massimo ponownie wcielił się Michele Morrone ps. Mariano. Teledysk utrzymany jest w konwencji filmu 365 Dni z licznymi scenami erotycznymi z udziałem Mario i modelki Żanny Sokołowskiej.

Clip od razu zdobył popularność i zebrał ponad 140 milionów wyświetleń, co czyni go jednym z najchętniej oglądanych teledysków ostatnich lat. Fani chętnie komentują i dzielą się swoimi wrażeniami.

Gdzie obejrzeć teledysk do piosenki 365 Dni?

Teledysk do piosenki 365 Dni można obejrzeć zupełnie za darmo w serwisie YouTube na oficjalnym kanale wytwórni muzycznej Mariano.

Link bezpośrednio do teledysku 365 Dni: https://www.youtube.com/watch?v=hKgyBX8IVFw

Tekst piosenki 365 Dni: słowa utworu Feelings

Piosenka 365 Dni: Muzyka z Filmu 365 Dni

Piosenka 365 Dni nosi oryginalny tytuł „Feelings” i jest utworem w języku angielskim. Słowa idealnie oddają emocje, jakie przeżywa główny bohater filmu 365 Dni.

„I might hate myself tomorrow but I'm on my way tonight At the bottom of your heart I'm begging on my knees tonight”

W powyższym fragmencie tekstu bohater błaga ukochaną na kolanach, by dała mu szansę. Całość jest więc mocno nacechowana emocjonalnie.

Piosenka opowiada historię Massima, który zakochuje się od pierwszego wejrzenia i gotów jest na wszystko, by zdobyć względy ukochanej. Stąd błaganie „na kolanach” o szansę.

Piosenka 365 Dni do pobrania i słuchania za darmo

Piosenkę 365 Dni można znaleźć na większości popularnych platform streamingowych. Jest dostępna m.in. na Spotify, YouTube Music, Apple Music, Amazon Music i wielu innych.

Oprócz tego singiel „Feelings” można pobrać zupełnie legalnie i za darmo ze strony wytwórni muzycznej artysty:

Dzięki legalnemu pobraniu można mieć ten hit zawsze pod ręką w swojej bibliotece muzycznej.

Co oznacza tytuł piosenki 365 Dni Feelings

Jak już wspominaliśmy, piosenka 365 Dni nosi oryginalny angielski tytuł „Feelings”, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Uczucia”.

Nawiązuje to bezpośrednio do fabuły filmu 365 Dni, w którym Paulo przeżywa nieznane dotąd uczucia, zakochując się od pierwszego wejrzenia w Massimie. Cały utwór przepełniony jest więc emocjami.

Tytuł oddaje również stan psychiczny głównego bohatera, któremu trudno poradzić sobie z nowymi, intensywnymi uczuciami. Stąd właśnie „Feelings”, czyli uczucia.

Podsumowanie

Piosenka 365 Dni zwana również "Feelings" to absolutny hit z filmu 365 Dni, który podbił serca słuchaczy na całym świecie. Wykonawcą utworu jest włoski artysta Michele Morrone ps. Mariano, który wcielił się także w głównego bohatera produkcji. Piosenka ze względu na swój chwytliwy refren błyskawicznie trafiła na szczyty list przebojów i do tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Teledysk do "Feelings" również może pochwalić się imponującą liczbą ponad 140 milionów odsłon.

Niniejszy artykuł stanowi obszerne kompendium wiedzy na temat super hitu z filmu 365 Dni. Dowiemy się z niego m.in. skąd wzięła się popularność tej piosenki, jak wyglądał klip do utworu i kto go wyreżyserował, a także gdzie można legalnie i za darmo pobrać ten numer jeden z soundtracku obrazu 365 Dni. Ponadto analizujemy pełen emocji tekst oraz tłumaczymy, co oznacza angielski tytuł "Feelings".

Mamy nadzieję, że artykuł dostarczył wszelkich najważniejszych i najciekawszych informacji na temat super hitu, jakim jest piosenka 365 Dni. Film 365 Dni z pewnością na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii, a jego ścieżka dźwiękowa na czele z przebojem "Feelings" na stałe wpisała się do kanonu polskiej muzyki.

Zapraszamy do czytania również innych naszych artykułów poświęconych polskim i zagranicznym produkcjom filmowym oraz serialowym. Dzięki naszym tekstom zawsze będziecie na bieżąco z tym, co w świecie filmu i muzyki z filmówwarte uwagi.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
  2. Kino Cinema City Galeria Jurajska - Repertuar Filmów
  3. Imiona Piesków z Psi Patrolu - Bohaterowie Psi Patrolu
  4. Multikino Poznań Repertuar Plaza - Kina w Poznaniu
  5. Dubbing Co to Jest - Wszystko, co musisz wiedzieć o dubbingu
Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski

Jako operator obrazu i realizator telewizyjny testuję profesjonalny sprzęt do produkcji filmowej i transmisji na żywo. Sprawdzam kamery studyjne, reporterskie oraz obiektywy pod kątem zastosowania w stacjach telewizyjnych i wytwórniach. Dobieram konfiguracje dostosowane do różnych gatunków i realizacji.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kamienie Thanosa – Mocne Kamienie w Świecie Marvela
FilmyKamienie Thanosa – Mocne Kamienie w Świecie Marvela

Poznaj niezwykłą historię Kamieni Thanosa, czyli potężnych Kamieni Nieskończoności odgrywających kluczową rolę w uniwersum Marvela. Przeczytaj o ich pochodzeniu, niewyobrażalnych mocach i wpływie na losy Avengersów oraz całego wszechświata.