Seriale

Pamietniki Wampirow Sezon 1 Odcinek 10 - Oglądaj Online

Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski09.01.20246 min.
Pamietniki Wampirow Sezon 1 Odcinek 10 - Oglądaj Online

Pamietniki Wampirow Sezon 1 Odcinek 10 kontynuuje dramatyczną historię Eleny, która zmaga się z przemianą w wampira. Po wypiciu krwi Stefana traci kontrolę nad pragnieniem i z trudem powstrzymuje się przed skrzywdzeniem bliskich. Stefan stara się jej pomóc, ale ich relacja jest wystawiona na próbę. Tymczasem Damon namawia Elenę do picia ludzkiej krwi, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Alaric i Bonnie również starają się wesprzeć Elenę w tym trudnym okresie.

Kluczowe wnioski:
 • Elena traci kontrolę nad pragnieniem krwi po przemianie w wampira.
 • Stefan usiłuje powstrzymać Elenę przed skrzywdzeniem innych.
 • Damon namawia Elenę do picia ludzkiej krwi.
 • Alaric stara się wspierać Elenę w opanowaniu głodu.
 • Bonnie próbuje odwrócić klątwę, która sprawiła, że Elena stała się wampirem.

Odcinek 10 Sezonu 1 Online

Odcinek dziesiąty pierwszego sezonu Pamiętników Wampirów kontynuuje emocjonującą historię Eleny Gilbert. Dziewczyna zmaga się z konsekwencjami przemiany w wampira i stara powstrzymać mordercze pragnienia.

Po wypiciu krwi Stefana, Elena całkowicie traci kontrolę nad sobą. Nie panuje już nad żądzą krwi i ledwo powstrzymuje się przed skrzywdzeniem swoich przyjaciół. Stefan usiłuje jej pomóc, ale ich związek zostaje wystawiony na ciężką próbę.

Walka Eleny z pragnieniem

Proces przemiany w wampira okazuje się bolesnym doświadczeniem dla Eleny. Dziewczyna musi stawić czoła nieludzkim pragnieniom i morderczym instynktom. Choć stara się z całych sił, coraz trudniej jej zapanować nad żądzą krwi. Nie panuje nad emocjami i zachowaniem. Przerażona własnymi reakcjami, obawia się, że może skrzywdzić bliskie jej osoby.

Tymczasem Damon namawia Elenę, by zaakceptowała swą nową naturę i zaczęła pić ludzką krew. Twierdzi, że w ten sposób łatwiej będzie jej się kontrolować. Stefan jest jednak temu przeciwny, uważając, że Elena powinna pozostać wierna swoim humanitarnym wartościom.

Stefan ratuje Elenę przed samą sobą

W pewnym momencie Elena traci całkowicie panowanie nad sobą i atakuje młodą dziewczynę. Na szczęście w ostatniej chwili ratuje ją Stefan. Chłopak z nadludzką szybkością odciąga Elenę i powstrzymuje ją przed zabójstwem. Jednak incydent ten pogłębia konflikt w ich związku.

Oboje zdają sobie sprawę, że Elena musi jak najszybciej nauczyć się kontrolować żądzę krwi. Stefan postanawia osobiście pomóc ukochanej w tym trudnym okresie adaptacji do nowej natury. Jednak droga przed nimi jest wyboista, a ich uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę.

Alaric wspiera Elenę

Również Alaric stara się wspierać Elenę w tym trudnym dla niej momencie. Jako doświadczony łowca wampirów doskonale zdaje sobie sprawę z problemów, z jakimi zmaga się młoda wampirzyca. Dlatego służy jej radą i zapewnia o swoim oddaniu.

Alaric pomaga Elenie przetrwać najgorsze chwile i opanować pragnienie krwi na tyle, by mogła normalnie funkcjonować. Jednocześnie zapewnia ją, że wspólnie znajdą sposób, by zdjąć z niej klątwę wampiryzmu.

Czytaj więcej: Obejrzyj Odcinek 15 Sezonu 6 Pamiętników Wampirów i Kontynuuj Niezapomnianą Przygodę

Bonnie próbuje odwrócić klątwę

Pamiętniki Wampirów wprowadzają widzów w świat magii i nadprzyrodzonych zjawisk. Jedną z kluczowych postaci jest tutaj Bonnie Bennett - młoda czarownica obdarzona magicznymi mocami.

Nasz świat kryje w sobie o wiele więcej tajemnic, niż możemy sobie wyobrazić - mówi Bonnie.

To właśnie Bonnie odgrywa kluczową rolę w próbach pomocy Elenie. Czarownica usiłuje za pomocą zaklęć cofnąć klątwę, która sprawiła, że jej przyjaciółka stała się wampirem. Niestety okazuje się to niezwykle trudnym zadaniem.

Postać Rola
Elena Gilbert Młoda dziewczyna zmagająca się z przemianą w wampira
Stefan Salvatore Wampirzyca starający się pomóc ukochanej Elenie

Damon namawia Elenę do picia krwi

Pamietniki Wampirow Sezon 1 Odcinek 10 - Oglądaj Online

Kontrowersyjną postacią serialu jest Damon - starszy brat Stefana. Ten cyniczny i bezlitosny wampir namawia Elenę, by zaakceptowała swą nową naturę i zaczęła pić ludzką krew. W przeciwieństwie do Stefana, jest przekonany, że w ten sposób dziewczynie łatwiej będzie zapanować nad pragnieniami.

Damon bezwzględnie dąży do realizacji własnych celów, nie zważając na konsekwencje. Jego relacja z Eleną cechuje się złożonością i niejednoznacznością. Nie sposób określić, czy chce jej pomóc, czy może realizować własny ukryty plan.

 • Elena Gilbert zmaga się po przemianie z kontrolowaniem pragnienia krwi
 • Stefan Salvatore stara się wspierać ukochaną w tym dramatycznym okresie

Groźba dla mieszkańców Mystic Falls

Wydarzenia przedstawione w Pamiętnikach Wampirów rozgrywają się w fikcyjnym miasteczku Mystic Falls. To właśnie tam mieszkają główni bohaterowie serialu - Elena, Stefan bracia Salvatore oraz ich przyjaciele. Kiedy okazuje się, że Elena jest wampirem, jej bliscy obawiają się, że stanowi zagrożenie dla mieszkańców miasteczka.

Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej opanowała umiejętność kontroli pragnień. Tylko w ten sposób będzie mogła wrócić do względnie normalnego życia w Mystic Falls bez narażania innych. Jej przyjaciele są gotowi jej w tym pomóc, jednak każdy na swój sposób...

Podsumowanie

Odcinek dziesiąty Pamiętników Wampirów Sezon 1 przedstawia dramatyczną walkę Eleny z opanowaniem pragnień po przemianie w wampira. Dziewczyna z trudem powstrzymuje się przed zaatakowaniem niewinnej osoby, jednak w ostatniej chwili ratuje ją Stefan. Ich związek zostaje wystawiony na próbę. Tymczasem Damon namawia Elenę, by zaakceptowała nową naturę i zaczęła pić ludzką krew. Alaric stara się wesprzeć przyjaciółkę w tym trudnym okresie adaptacji.

Pamiętniki Wampirów Sezon 1 Odcinek 15 koncentruje się na postaci Bonnie, młodej czarownicy, która usiłuje pomóc Elenie. Bohaterka próbuje odczynić zaklęcie, które sprawiło, że jej przyjaciółka stała się wampirem. Niestety okazuje się to bardzo skomplikowane. Widzowie poznają też historię rodziny Bennettów i pochodzenia magicznych mocy Bonnie.

Z kolei w Odcinku 13 Sezonu 1 Pamiętników Wampirów dochodzi do konfrontacji pomiędzy Eleną a Katherine Pierce - sobowtórem dziewczyny, które odmieniło jej los. Dowiadujemy się, jak naprawdę wyglądała historia Katheriny i braci Salvatore. Fabuła ujawnia szokujące fakty z przeszłości głównych bohaterów. Odcinek kończy się zwrotem akcji, który zmienia dotychczasowe relacje.

Pamiętniki Wampirów Sezon 1 Odcinek 3 rozpoczyna wątek romantyczny pomiędzy Stefanem i Eleną. Para zaprzyjaźnia się ze sobą, jednak Salvatore skrywa przed dziewczyną mroczną tajemnicę na swój temat. Tymczasem brat Stefana, Damon, przybywa do Mystic Falls, co zapowiada kłopoty. Jego pojawienie się zasiało zamęt i zmieniło życie mieszkańców miasteczka.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Kino Cinema City Galeria Jurajska - Repertuar Filmów
 3. Imiona Piesków z Psi Patrolu - Bohaterowie Psi Patrolu
 4. Multikino Poznań Repertuar Plaza - Kina w Poznaniu
 5. Kino Głogów - Cinema 3D Głogów - Repertuar
Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski

Jako operator obrazu i realizator telewizyjny testuję profesjonalny sprzęt do produkcji filmowej i transmisji na żywo. Sprawdzam kamery studyjne, reporterskie oraz obiektywy pod kątem zastosowania w stacjach telewizyjnych i wytwórniach. Dobieram konfiguracje dostosowane do różnych gatunków i realizacji.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Najlepsze Seriale na HBO - Ranking
SerialeNajlepsze Seriale na HBO - Ranking

Subiektywny ranking najlepszych seriali HBO bazujący na popularności produkcji, wpływie na popkulturę oraz opiniach krytyków i widzów. W czołówce niekwestionowane hity takie jak Gra o Tron, Rodzina Soprano czy Czarnobyl.

Seriale 2018 - Ranking i Najpopularniejsze Produkcje
SerialeSeriale 2018 - Ranking i Najpopularniejsze Produkcje

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej oglądanych Seriale 2018. W rankingu znajdziesz takie tytuły jak Dom z papieru, Gra o tron, Bodyguard i inne głośne produkcje ubiegłego roku. Sprawdź, które seriale podbiły serca widzów!