Recenzje

Odkryj Najlepsze Filmy Science Fiction i Sci-Fi z 2017 Roku

Autor Ewelina Bąk
Ewelina Bąk23.11.20238 min.
Odkryj Najlepsze Filmy Science Fiction i Sci-Fi z 2017 Roku

Filmy science fiction 2017 to pasjonujący zbiór produkcji pełnych futurystycznych wizji, fascynujących efektów specjalnych i wciągających scenariuszy. W tym roku na ekranach pojawiło się kilka obrazów zasługujących na uwagę fanów gatunku. Wyróżniają się wśród nich m.in. sequel "Blade Runner 2049" w reżyserii Denisa Villeneuve oraz komiksowa "Logan" z Hugh Jackmanem w roli głównej.

Kluczowe wnioski:
  • W 2017 roku powstało kilka interesujących filmów sci-fi, które warto obejrzeć.
  • "Blade Runner 2049" to jedna z najlepszych kontynuacji kultowego filmu z lat 80.
  • Hugh Jackman po raz ostatni wcielił się w rolę Logana aka Wolverine'a.
  • "Valerian i miasto tysiąca planet" to efektowna superprodukcja z dobrą obsadą.
  • Fani horrorów sci-fi powinni zwrócić uwagę na "Życie".

Najlepsze filmy sci-fi 2017 roku

Rok 2017 przyniósł kilka interesujących produkcji z gatunku science fiction. Jedną z najgłośniejszych był film "Blade Runner 2049" w reżyserii Denisa Villeneuve'a, będący sequelem kultowego obrazu Ridleya Scotta z 1982 roku. Akcja osadzona jest w postapokaliptycznej przyszłości, 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. W roli głównej powraca Ryan Gosling, który wciela się w agenta K, łowcę replikantów nowej generacji. Fabuła skupia się na poszukiwaniu tajemniczego potomka Ricka Deckarda (Harrison Ford).

Kolejnym godnym uwagi filmem jest "Valerian i miasto tysiąca planet" - efektowna superprodukcja science fiction w reżyserii Luca Bessona, bazująca na francuskiej serii komiksowej. Opowiada ona o przygodach tytułowych agentów czasoprzestrzeni, granej przez Dane'a DeHaana i Carol Delevingne. Akcja osadzona jest w odległej przyszłości, w mieście Alpha - centrum Wszechświata, gdzie spotykają się różne cywilizacje. Nie brakuje fascynujących kosmicznych scenerii.

Ekranizacje komiksów

"Logan: Wolverine" to z kolei jedna z najlepiej ocenianych produkcji roku bazująca na komiksach Marvela. Hugh Jackman po raz ostatni wciela się w tytułowego bohatera, który w tej opowieści jest już starzejącym się mutantem. Fabuła koncentruje się na jego zmaganiach z utratą mocy regeneracyjnych i opieką nad chorą mutantką Laurą. Mroczny, surowy klimat filmu został doceniony zarówno przez krytyków, jak i fanów uniwersum X-Men.

Najciekawsze scenariusze filmów sci-fi z 2017

Jeśli chodzi o najciekawsze scenariusze filmów sci-fi z 2017 roku, na plan pierwszy wysuwają się dwa tytuły. Po pierwsze wspomniany już "Blade Runner 2049" autorstwa Hamptona Fanchera i Michaela Greena. Kontynuacja losów Deckarda 30 lat później okazała się strzałem w dziesiątkę. Fabuła jest inteligentnie poprowadzona, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i odniesień do pierwszej części. Po drugie należy wymienić "Ghost in the Shell" będący ekranizacją japońskiej mangi pod tym samym tytułem. Choć film spotkał się z mieszanymi ocenami widzów i krytyków, to scenariusz przenoszący akcję do futurystycznego miasta pozostaje interesujący i wierny oryginałowi.

Warto także zwrócić uwagę na scenariusz do "Life: Życie pozaziemskie" - horroru science fiction, którego akcja rozgrywa się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Grupa astronautów przypadkowo pobudza do życia pozaziemską formę, która zaczyna zagrażać załodze stacji. Choć fabuła nie jest oderwana od schematów, to scenariusz dobrze buduje napięcie i utrzymuje w niepewności co do dalszego rozwoju wypadków.

Tytuł filmu Scenariusz
Blade Runner 2049 Hampton Fancher, Michael Green
Ghost in the Shell Jamie Moss, William Wheeler, Ehren Kruger
Life: Życie pozaziemskie Rhett Reese, Paul Wernick

Najlepsi aktorzy filmów sci-fi 2017 roku

Jeśli spojrzeć na obsadę najlepszych filmów sci-fi z 2017 roku, kilka nazwisk szczególnie przykuwa uwagę. Niewątpliwie w czołówce plasuje się tu Ryan Gosling w roli agenta K w kontynuacji "Blade Runnera". Jego kreacja człowieka zmagającego się z własną tożsamością i przeznaczeniem zachwyciła krytykę. Gosling z miejsca zasłużył na miano godnego następcy Harrisona Forda. W sequelu powrócił także sam Ford jako Rick Deckard, ponownie idealnie wcielając się w tę ikoniczną postać.

Nie można pominąć Hugh Jackmana, który w swoim ostatnim występie jako Logan/Wolverine stworzył jedną ze swoich najlepszych kreacji w tym uniwersum. Mroczny i surowy obraz superbohatera borykającego się ze starością i utratą mocy przemówił do fanów i krytyków. W obsadzie "Valeriana i miasto tysiąca planet" na plan pierwszy wysuwają się z kolei Dane DeHaan i Cara Delevingne. Ich role tytułowych agentów czasoprzestrzeni okazały się przepustką do sławy i kolejnych angaży w Hollywood.

Najlepsze efekty specjalne w filmach sci-fi 2017

Filmy science fiction z założenia opierają się na bogactwie efektów specjalnych tworzących niezwykłe realia, w których toczy się akcja. W 2017 roku produkcje takie jak "Ghost in the Shell" oraz "Valerian i miasto tysiąca planet" zachwyciły futurystyczną oprawą wizualną. Niemniej tytułem, który pod tym względem wyróżniał się najbardziej, jest "Blade Runner 2049". Efekty w tej kontynuacji kultowego filmu Ridleya Scotta z 1982 roku zapierały dech w piersi. Zarówno sceny rozgrywające się na powierzchni zdewastowanej Ziemi, bliżej nieokreślone miasto wypełnione ogromnymi hologramowymi reklamami, jak i futurystyczne wnętrza prezentują się niesamowicie.

Największą siłą "Blade Runnera 2049" są oszałamiające, hiperrealistyczne efekty specjalne, tworzące mroczny, ponury obraz świata przyszłości.

Ogrom pracy włożono również w stworzenie realistycznie wyglądających replikantów. Kreacje aktorów uzupełniają zaawansowane techniki CGI, dzięki czemu postacie wydają się niemalże "namacalne" na ekranie. Pod tym względem film Villeneuve'a jest prawdziwym majstersztykiem i może stanowić wzór do naśladowania dla kolejnych produkcji sci-fi.

Najciekawsze motywy w filmach sci-fi 2017 roku

Analizując filmy science fiction, które ukazały się w 2017 roku pod kątem najciekawszych motywów, warto zwrócić uwagę na kilka powracających wątków. Jednym z nich jest transhumanizm, czyli wpływ technologii na fizyczne i mentalne udoskonalanie człowieka. Motyw ten pojawia się m.in. w "Ghost in the Shell", gdzie główna bohaterka Major jest żołnierzem z cybernetycznym ciałem. Podobnie w filmie "Blade Runner 2049" mamy do czynienia z zaawansowanymi technologicznie androidami - replikantami, które z trudem odróżniają się od ludzi.

Kolejnym ciekawym motywem są podróże międzygwiezdne i kontakt z obcymi cywilizacjami. W tym nurcie mieści się "Valerian i miasto tysiąca planet" ukazujący spotkania z pozaziemskimi rasami o unikalnych zdolnościach. Z kolei w filmie "Life: Życie pozaziemskie" załoga stacji kosmicznej przypadkowo sprowadza na Ziemię śmiercionośną formę życia z kosmosu. Teorie spiskowe i groźba inwazji obcych to stały element literatury oraz filmów SF, który wciąż intryguje widzów.

Filmy sci-fi 2017 - co warto obejrzeć

Podsumowując, rok 2017 obfitował w kilka wartościowych produkcji z gatunku science fiction. Fani dystopijnych wizji przyszłości powinni sięgnąć po "Blade Runnera 2049" będącego jedną z najlepszych kontynuacji w historii kina. Osoby poszukujące mrocznych i surowych historii superbohaterskich z pewnością docenią "Logana" z Hugh Jackmanem. Z kolei widzów pragnących fabularnej rozrywki i efektów specjalnych na najwyższym poziomie zachwyci "Valerian i miasto tysiąca planet". Każdy fan science fiction znajdzie zatem w tym roku coś dla siebie.

Podsumowanie

Rok 2017 obfitował w interesujące filmy science fiction, które warto polecić fanom gatunku sci-fi. Jednym z hitów była kontynuacja "Blade Runnera" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Film wyróżniał się wciągającą fabułą i oszałamiającymi efektami specjalnymi, oddającymi mroczny klimat przyszłości. Kolejną głośną produkcją był "Valerian i miasto tysiąca planet" - efektowna space opera z gatunku sci-fi. Luc Besson stworzył barwną superprodukcję z fascynującą scenografią i obsadą.

Warto również wymienić "Logana" będącego pożegnaniem Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a. Film zachwycił mrocznym klimatem i wciągającą historią starzejącego się superbohatera. Podobnie jak horror sci-fi "Life: Życie pozaziemskie" ukazujący walkę astronautów z obcą formą życia. Każdy miłośnik filmów sci fi 2017 z pewnością znajdzie w tym zestawieniu coś dla siebie.

Biorąc pod uwagę różnorodność gatunkową i tematyczną filmów 2017 sci fi, można śmiało stwierdzić, że był to udany rok dla fanów science fiction. Nie zabrakło zarówno kontynuacji kultowych tytułów jak i zupełnie nowych fabuł osadzonych w futurystycznych realiach. Filmy te łączy wciągająca opowieść i najwyższy poziom efektów specjalnych. Miłośnicy sci-fi mają zatem w czym wybierać!

Przyszły rok zapowiada się równie obiecująco jeśli chodzi o dalsze losy niektórych bohaterów science fiction. Już teraz można się spodziewać kontynuacji "Blade Runnera", a być może także nowych losów Major z "Ghost in the Shell". Przekonamy się także, jak odnajdą się w kinowym świecie komiksowe postacie Deadpoola i Venoma. Z pewnością nie zabraknie emocji!

Najczęstsze pytania

Do najlepszych filmów sci-fi 2017 roku zaliczają się m.in. "Blade Runner 2049" będący kontynuacją kultowego obrazu Ridleya Scotta, "Valerian i miasto tysiąca planet" - efektowna space opera Luca Bessona oraz "Logan" z Hugh Jackmanem jako Wolverine.

Do najciekawszych scenariuszy filmów sci-fi 2017 należały sequle "Blade Runner 2049" oraz "Ghost in the Shell", a także scenariusz horrory sci-fi "Life: Życie pozaziemskie" rozgrywającego się na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Wśród aktorów, którzy zachwycili fanów w filmach sci-fi 2017 znaleźli się m.in. Ryan Gosling ("Blade Runner 2049"), Hugh Jackman ("Logan"), Dane DeHaan i Cara Delevigne ("Valerian i miasto tysiąca planet").

Pod względem efektów wizualnych na pierwszy plan wysunął się "Blade Runner 2049" Villeneuve'a. Film zachwycił realistycznie odwzorowaną, mroczną wizją świata przyszłości.

Wśród popularnych motywów w filmach sci-fi 2017 wymienić można: transhumanizm ("Ghost in the Shell"), podróże międzygwiezdne ("Valerian"), czy kontakt z obcą formą życia ("Life: Życie pozaziemskie").

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Najnowszy Repertuar Kina Tarnowskie Góry - Sprawdź co Gra Kino Olbrzym
  2. Kino Cinema City Galeria Jurajska - Repertuar Filmów
  3. Kino Nowa Dęba - Aktualny repertuar i wydarzenia
  4. Książki Romans Fantasy z elementami romansu
  5. Kino Głogów - Cinema 3D Głogów - Repertuar
Autor Ewelina Bąk
Ewelina Bąk

Jako fotografka ślubna dzielę się wiedzą jak uchwycić najważniejsze momenty za pomocą profesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Testuję sprzęt Canon, Nikon, Sony pod kątem zastosowania w reportażu ślubnym. Podpowiadam jak wybrać obiektywy, lampy i akcesoria.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Recenzja Miasto 44 - Recenzje Filmu Miasto 44
RecenzjeRecenzja Miasto 44 - Recenzje Filmu Miasto 44

Recenzja Miasto 44 - Recenzje Filmu Miasto 44 Recenzja filmu Miasto 44 - poruszająca i mistrzowsko zrealizowana opowieść o losach powstańców Warszawy w 1944 roku. Film zebrał znakomite recenzje i jest uznawany za arcydzieło polskiego kina wojennego.