Filmy

Komiks Cyberpunk 2077 - Wyjątkowe kolekcje komiksowe i opowieści

Autor Ignacy Dziadkowiec
Ignacy Dziadkowiec11.01.20247 min.
Komiks Cyberpunk 2077 - Wyjątkowe kolekcje komiksowe i opowieści

Komiks Cyberpunk to wyjątkowa seria komiksów osadzona w futurystycznym świecie gry Cyberpunk 2077. Akcja rozgrywa się w mieście przyszłości zwanym Night City, gdzie technologia idzie w parze z wszechobecną przemocą i patologiami społecznymi. Bohaterami komiksu są dobrze znani fanom gry - V, Johnny Silverhand czy Rogue. Fabuła podejmuje wątki, motywy i postaci z gry, rozwijając je w interesujących, zaskakujących kierunkach.

Kluczowe wnioski:
 • Komiks osadzony jest w futurystycznym świecie gry Cyberpunk 2077
 • Akcja toczy się w mieście przyszłości Night City pełnym technologii i przemocy
 • Bohaterami są dobrze znani z gry V, Johnny Silverhand i inni
 • Fabuła nawiązuje do motywów, postaci i wydarzeń z gry
 • Komiks rozwija wątki z gry w interesujących, zaskakujących kierunkach

Komiks Cyberpunk inspiracja z gry

Komiks Cyberpunk to seria komiksów wydana na podstawie gry wideo Cyberpunk 2077. Akcja osadzona jest w tym samym świecie co gra - futurystycznym mieście Night City w roku 2077. Fabuła podejmuje wątki, motywy i bohaterów, którzy pojawili się w grze.

Komiks jest znakomitą inspiracją dla twórców gry, pokazując jak bogaty jest wykreowany przez nich świat. Daje też szansę pogłębienia wątków, które w grze mogły być tylko zasygnalizowane.

Czytelnicy komiksu mogą lepiej poznać takie postacie jak V, Johnny Silverhand, Rogue, Takemura czy Dexter DeShawn. Ich losy są kontynuacją wydarzeń z gry Cyberpunk 2077, a jednocześnie wnoszą nowe elementy do fabuły.

Świat komiksu to świat gry

Największą zaletą Komiksu Cyberpunk jest osadzenie akcji w tym samym świecie, co popularna gra. Czytelnicy odnajdują znane realia i problemy Night City.

Nie brakuje futurystycznej technologii, uzależnień od cybernetycznych implantów i wszechobecnej brutalnej przestępczości. Ten mroczny świat przyszłości jest idealnym tłem dla dramatycznych historii bohaterów.

Komiks z Night City pełen akcji

Komiks Cyberpunk serwuje czytelnikom sporo akcji. Nie brakuje scen strzelanin, pościgów, walki wręcz i niebezpiecznych akcji bohaterów.

Wszystko to osadzone jest w dobrze znanym z gry mieście przyszłości - Night City. To ogromna, tętniąca życiem metropolia, w której wszystko jest możliwe, zwłaszcza to najgorsze. Brutalna walka gangów o wpływy, handel narkotykami i nielegalnymi technologiami - to wszystko elementy tego fascynującego komiksowego świata.

Night City z komiksu Cyberpunk 2077 jest jeszcze bardziej niebezpieczne i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Uzależniająca atmosfera komiksu

Nie brakuje w komiksie scen akcji, pościgów i strzelanin z udziałem znanych z gry bohaterów takich jak V, Johnny Silverhand czy Rogue. Jednak to, co najbardziej wciąga w lekturę, to mroczny klimat Night City.

Czytelnicy zanurzają się w futurystycznym świecie pełnym technologii, uzależnień, patologii i wszechobecnej przemocy. Atmosfera komiksu potrafi uzależnić i trzymać w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Czytaj więcej: Odkryj imiona bohaterów z Psi Patrol - Psy, Psi Patrol, Imiona, Postacie i więcej!

Komiks z bohaterami gry Cyberpunk

Bohaterowie komiksu Cyberpunk 2077 to postacie doskonale znane fanom gry. Oprócz głównego protagonisty, V, pojawiają się także tacy bohaterowie jak Johnny Silverhand, Rogue, Takemura, Dexter DeShawn i wielu innych. Ich losy stanowią kontynuację wydarzeń pokazanych w grze.

Czytelnicy mogą śledzić dalsze perypetie tych barwnych bohaterów, poznając nowe fakty z ich życia. Twórcy komiksu w interesujący sposób pogłębiają i rozwijają wątki zarysowane w Cyberpunk 2077. Dzięki komiksowi, postacie stają się jeszcze bardziej złożone i wielowymiarowe.

V Główny bohater, śledzony w komiksie po wydarzeniach z gry
Johnny Silverhand Legendarny rocker, uwięziony w umyśle V
Rogue Przywódczyni grupy Afterlife, była dziewczyna Johnny'ego

Ciekawe wątki poboczne

Oprócz kontynuacji losów głównych bohaterów, w komiksie pojawiają się też fascynujące dodatkowe wątki i postacie. Są to barwne persony świata przestępczego Night City lub osoby powiązane z głównymi bohaterami.

Te dodatkowe historie wzbogacają fabułę komiksu i pokazują, jak wiele jeszcze kryje się w tym futurystycznym mieście. Dostarczając sporo rozrywki i zaskakujących zwrotów akcji.

Komiks osadzony w świecie przyszłości

Komiks Cyberpunk 2077 - Wyjątkowe kolekcje komiksowe i opowieści

Komiks Cyberpunk 2077 dzieje się w świecie przyszłości, w roku 2077. Jego akcja osadzona jest w mieście Night City - ogromnej, tętniącej życiem, ale też niebezpiecznej metropolii przyszłości. To świat, w którym technika poszła bardzo daleko do przodu.

Ludzie korzystają z zaawansowanych protez, wszczepiają sobie cybernetyczne wszczepy. Niestety, wraz z postępem nauki nastąpił też wzrost patologii. Przestępczość, narkobiznes i gangi trzymają w garści kontrolę nad miastem.

 • Akcja w futurystycznym świecie roku 2077
 • Tętniąca życiem, ale niebezpieczna metropolia - Night City
 • Zaawansowana technologia idzie w parze ze wzrostem przestępczości

Nowatorska wizja świata

Komiks Cyberpunk 2077 przedstawia odważną, wręcz szaloną wizję świata kilkadziesiąt lat naprzód. Choć dzieje się w przyszłości, porusza wiele problemów współczesnego świata - m.in. uzależnienia, wszechobecną agresję i przemoc, konflikty społeczne.

Jednocześnie pokazuje, jak poprzez technologię możemy ulepszać swoje ciała i umysły. To fascynująca i kontrowersyjna zarazem wizja ludzkiej egzystencji w przyszłości.

Zbiór opowiadań osadzonych w Night City

Komiks Cyberpunk 2077 to nie tylko jedna historia z udziałem znanych bohaterów. To także kilka krótszych opowiadań obyczajowych, osadzonych również w realiach Night City 2077 roku.

Są to barwne, czasem mocno przerysowane historie przedstawicieli "dokoptowanego" społeczeństwa przyszłości. Opowieści o marzeniach, dramatycznych wyborach, miłości w czasach wszechobecnej brutalności.

Dodatkowy pogląd na świat gry

Krótkie formy opowiadaniowe pozwalają spojrzeć na ten świat z perspektywy zwykłych ludzi, nie tylko głównych bohaterów. Dzięki temu czytelnicy mogą lepiej poznać i zrozumieć futurystyczne realia Night City oraz problemy, z jakimi mierzą się jego mieszkańcy.

Te historie ukazują nie tylko ciemne strony tego cyberpunkowego świata. Są też opowieściami o marzeniach, ambicjach, poszukiwaniu miłości. Aspektach ludzkiej egzystencji, które są ponadczasowe.

Przygody V w mieście przyszłości

Jednym z głównych bohaterów komiksu Cyberpunk 2077 jest V - postać dobrze znana fanom gry. To właśnie jego losy stanowią kanwę najdłuższej historii przedstawionej w komiksie.

Komiks pokazuje dalsze przygody V w Night City po wydarzeniach z gry. Miasto wciąż skrywa przed nim wiele niebezpiecznych tajemnic. Aby je odkryć, V będzie musiał nawiązać nowe kontakty w półświatku i stawić czoło przerażającym wrogom.

Nie zabraknie pościgów, strzelanin oraz intryg kryminalnych gangów Night City. A wszystko to z udziałem charyzmatycznego V oraz jego "współlokatora" - Johnny'ego Silverhanda.

Podsumowanie

Komiks Cyberpunk to seria komiksów osadzonych w świecie gry Cyberpunk 2077. Jego akcja rozgrywa się w przyszłościowym mieście Night City, gdzie techniczny postęp idzie w parze z patologiami.

Komiks kontynuuje losy dobrze znanych fanom gry postaci takich jak V, Johnny Silverhand czy Rogue. Fabuła nawiązuje do wydarzeń z gry, jednocześnie rozwijając je w nowych, zaskakujących kierunkach.

Nie brakuje w Komiksie Cyberpunk 2077 typowych dla gatunku cyberpunk elementów - zaawansowanej technologii, uzależnień od wszczepów, zorganizowanej przestępczości oraz wszechobecnej brutalności.

Komiks z pewnością zadowoli fanów gry, zgłębiając i poszerzając futurystyczny świat Cyberpunka 2077. Znajdą w nim wiele smaczków dla siebie, przy okazji poznając bliżej losy ulubionych bohaterów.

Najczęstsze pytania

Tak, komiks Cyberpunk 2077 opiera się na motywach i bohaterach znanych z popularnej gry wideo. Jest osadzony w tym samym futurystycznym świecie co gra - mieście Night City w 2077 roku. Fabuła komiksu nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w grze.

Komiks Cyberpunk 2077 jest dostępny w większości księgarni oraz sklepach z komiksami w Polsce. Można go również zamówić przez internet w sklepach takich jak Empik, Bonito czy Legimi.

Na razie wydano 5 tomów Komiksu Cyberpunk 2077, ale twórcy planują kontynuację serialu jeśli zainteresowanie czytelników będzie wystarczająco duże. Być może doczekamy się więc kolejnych części przygód bohaterów w Night City.

Komiks Cyberpunk 2077 został stworzony przez zespół scenarzystów i rysowników z firmy Dark Horse Comics na zlecenie CD Projekt RED - producenta gry Cyberpunk 2077. Wśród autorów są m.in. Bartosz Sztybor czy Aleksandra Motyka.

Zdecydowanie tak! Choć komiks nawiązuje fabułą do gry, to świetnie się go czyta bez znajomości produkcji CD Projekt RED. Przedstawia fascynujący cyberpunkowy świat, wciągające historie i barwnych bohaterów godnych poznania.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Kino Cinema City Galeria Jurajska - Repertuar Filmów
 3. Imiona Piesków z Psi Patrolu - Bohaterowie Psi Patrolu
 4. Multikino Poznań Repertuar Plaza - Kina w Poznaniu
 5. Kino Głogów - Cinema 3D Głogów - Repertuar
Autor Ignacy Dziadkowiec
Ignacy Dziadkowiec

Będąc recenzentem sprzętu fotograficznego testuję lustrzanki, bezlusterkowce i kompakty pod kątem fotografii krajobrazowej, portretowej i ulicznej. Sprawdzam m.in. ilość megapikseli, jakość matryc, prędkość migawki i stabilizację obrazu w poszukiwaniu modeli idealnych dla amatorów i profesjonalistów

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Kamienie Thanosa – Mocne Kamienie w Świecie Marvela
FilmyKamienie Thanosa – Mocne Kamienie w Świecie Marvela

Poznaj niezwykłą historię Kamieni Thanosa, czyli potężnych Kamieni Nieskończoności odgrywających kluczową rolę w uniwersum Marvela. Przeczytaj o ich pochodzeniu, niewyobrażalnych mocach i wpływie na losy Avengersów oraz całego wszechświata.

Piosenka 365 Dni: Muzyka z Filmu 365 Dni
FilmyPiosenka 365 Dni: Muzyka z Filmu 365 Dni

Piosenka 365 Dni "Feelings" - absolutny hit z filmu o tym samym tytule. Sprawdź kto wykonuje utwór, zobacz teledysk i tekst oraz dowiedz się gdzie legalnie pobrać piosenkę 365 Dni.