Filmy

Kim są złodzieje z filmu Kevin sam w domu? Poznaj obsadę.

Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski11.06.20245 min.
Kim są złodzieje z filmu Kevin sam w domu? Poznaj obsadę.

Kevin złodzieje z kultowego filmu "Kevin sam w domu" na dobre zapisali się w świadomości widzów jako prawdziwe ikony popkultury. Harry i Marvin, znani również jako Mokra Robota, byli czarnymi charakterami, którzy swoimi niepowodzeniami rozbawiali miliony widzów na całym świecie. W tym artykule poznasz szczegóły na temat obsady aktorskiej, która wcieliła się w role tych niezwykłych złodziejaszków.

Kluczowe wnioski:
 • Harry i Marvin byli parą żałosnych złodziei, których ambicje przerosły umiejętności.
 • Błyskotliwi scenarzyści oddali niebywały kunszt aktorów odgrywających role złodziejskiej ekipy.
 • Joe Pesci i Daniel Stern wnieśli do filmu mnóstwo humoru i charyzmy.
 • Ich poczynania budziły w widzach zarówno śmiech, jak i współczucie.
 • Złodzieje z "Kevin sam w domu" na stałe wpisali się do kanonu kultowych ról filmowych.

Charakterystyka i motywacje złodziei: Harrego i Marvina Merchanta

Złodzieje z Kevina, Harry i Marvin Merchant, znani również jako Mokra Robota, byli dwiema postaciami rodem z kreskówki. Ich główną motywacją była chciwość i żądza łatwych pieniędzy. Wyraźnie nie przewidzieli, że napad na dom rodziny McCallisterów będzie aż tak skomplikowany.

Harry, w tej parze odgrywał zdecydowanie rolę przywódcy. Był okrutny, bezwzględny i miał skłonności do agresji. Jego mierzący metr dziewięćdziesiąt wzrost i pokaźna budowa ciała miały wzbudzać respekt, ale w starciu z pomysłowym Kevinem okazały się bezsilne. Z kolei Marvin jawił się jako aspołeczny, niezdarny kretyn, który za punkt honoru obrał sobie bycie prawą ręką Harrego.

Pomimo całej swojej łobuzerskiej natury, postacie złodziei nie były z gruntu złymi ludźmi. Zdesperowani desperaci, których głupota doprowadziła do wielu zabawnych opresji. Ich wzloty i upadki, ciągłe niepowodzenia w starciu z małym, ale bardzo pomysłowym Kevinem nieustannie bawiły widzów.

Choć z założenia mieli parzyć cwaniactwem i sprytem, to na każdym kroku okazywało się, że są zwykłymi, tępymi osiłkami. Ich największą motywacją było wzbogacenie się, jednak jedyne, co udało im się zgarnąć, to mnóstwo śmiechu z ust widzów.

Błędy złodziejskiej ekipy podczas napadu na dom McCallisterów

Przygotowując się do napadu na willę McCallisterów, obsada złodziei popełniła sporo kardynalnych błędów. Ich wyjątkowa niekompetencja wielokrotnie dawała się we znaki i stanowiła źródło komizmu.

Przede wszystkim obaj panowie zlekceważyli rodzinę, której dom chcieli obrabować. Zignorowali wszelkie sygnały ostrzegawcze, takie jak mocno ustrojony dom na święta czy słychać było gwar i śmiechy dobiegające z wnętrza. Byli pewni, że wszyscy mieszkańcy wyjechali i dlatego sami zupełnie nie kryli się przed włamaniem.

 • Marvin całkowicie zignorował zamieszczoną przy furtce informację o obecności psa na posesji.
 • Zakładali również, że mająca niespełna 10 lat Boycie nie będzie dla nich stanowić żadnego zagrożenia. Ciężki błąd!

Kolejną dużą pomyłką było całkowite zlekceważenie starszego sąsiada, który ich ujrzał i sfilmował przy wejściu na teren posesji. Sprawili jedynie wrażenie postaci z bardzo złego B-klasy kryminału.

Na dodatek, gdy niespodziewanie natknęli się na małego Kevina w pustym domu, zamiast szybko się wycofać i zrezygnować z napadu, postanowili działać na żywioł. To doprowadziło do całej kaskady niepowodzeń. Chłopiec po mistrzowsku ich wykiwał, co zdecydowanie wbrew pozorom nie było łatwe.

Czytaj więcej: Film Religijny: Produkcje, które przybliżają nas do wiary

Kulisy castingu aktorów odgrywających role złodziei w filmie

Za sukcesem obsady złodziei w filmie "Kevin sam w domu" stało bardzo szczęśliwe trafianie aktorów do swoich ról. Chociaż początkowo reżyser Chris Columbus chciał obsadzić inne gwiazdy, to ostatecznie wybrał Joe Peschiego oraz Daniela Sterna, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Joe Pesci wnosił do roli Harrego niemal gangsterską charyzmę. Choć wcielał się w negatywną postać, to jego nikczemny, ale przy tym nieporadny charakter natychmiast wzbudzał sympatię widzów. Pomimo potężnej, krzepkiej budowy i zastraszającej aparycji, Pesci niejednokrotnie udowodnił, że jako komik jest nie do zastąpienia.

Daniel Stern z kolei cudownie oddał bezmyślność oraz niezdarność swojej postaci - Marvina. Jako rubaszny, ale niezbyt bystry kompan Harrego nieustannie wywoływał salwy śmiechu. Chociaż początkowo wydawał się surowcem na typowego czarnego charakteru, to z czasem jego troglodycka natura przybrała zupełnie komediowy wydźwięk.

 • Początkowo planowano, by rolę Harrego zagrał bliżej nieokreślony gwiazdor klasy Roberta De Niro. Na szczęście z różnych względów tak się nie stało.
 • Wielokrotnie do studia napływały skargi, że Stern i Pesci są tak wyjątkowo zaangażowani w swoje role, że na planie stale rozrabiają i utrudniają pracę.

Na szczęście właśnie ten niewyparzony język i skłonność do psikusów niezwykle ubogaciły grę aktorską tych panów. Tym samym ich postacie na zawsze wpisały się w poczet najbardziej kultowych par filmowych.

Podsumowanie

Zdjęcie Kim są złodzieje z filmu Kevin sam w domu? Poznaj obsadę.

Nie da się ukryć, że złodzieje z Kevina, czyli para nieudolnych rabusiów składająca się z Harrego i Marvina Merchanta, na stałe zapisała się w historii kina. Obsada złodziei w wykonaniu dwóch znakomitych aktorów - Joe Peschiego i Daniela Sterna - wniosła do filmu ogrom humoru i charakterystycznej, rubasznej charyzmy.

Postacie złodziei Kevin przez swoje nieustanne potknięcia, niekompetencję i naiwność z jednej strony wzbudzały w widzach salwy śmiechu, a z drugiej strony swoistą sympatię. Dzięki swojej nieudolności z całą pewnością przeszli do panteonu najbardziej ikonicznych i kultowych par filmowych w historii kina.

Najczęstsze pytania

Harry i Marvin Merchant to fikcyjni bohaterowie filmu, para niezdarnych i nieudolnych złodziejów usiłujących bezskutecznie obrabować dom rodziny McAllisterów w Bożonarodzeniowy czas świąt. Ich role zagrali doskonali aktorzy komediowi Joe Pesci i Daniel Stern.

Nieprzeciętna gra aktorska Peschiego i Sterna, a także doskonale wykreowane postacie złodziejów sprawiły, że niemal natychmiast stali się kultowi. Ich niekompetencja, naiwność oraz zabawne nieporadności wzbudzały ogromną sympatię widzów i śmiech na salach kinowych.

Harry i Marvin bez wątpienia byli amatorami w świecie przestępczym. Pomimo pozorów twardzieli, okazali się być zupełnie niekompetentni i łatwo dawali się wyprowadzić w pole nawet przez małego chłopca. Ich działania budziły więcej śmiechu niż strachu.

Obaj aktorzy bardzo mocno wczuli się w swoje role i z ogromnym zaangażowaniem pracowali na planie filmowym. Ich naturalne umiejętności komediowe i talent do improwizacji sprawił, że wcielenie się w postacie Harry'ego i Marvina przyszło im z łatwością.

Postaci Harry'ego i Marvina Merchanta wystąpiły w pierwszym filmie z serii "Kevin sam w domu" z 1990 roku oraz w sequelu "Kevin sam w Nowym Jorku" z 1992 roku. Ich role ponownie zagrali ci sami znakomici aktorzy - Joe Pesci i Daniel Stern.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Jaki samochód pojawił się w filmie Cobra? Kultowy pojazd.
 3. Piła 7: Analiza, czemu jest uznawana za najstraszniejszą część serii
 4. Hotel Paradise 3 - Kiedy Finał
 5. Jakie są najlepsze świąteczne horrory? Straszne filmy na święta.
Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski

Jako operator obrazu i realizator telewizyjny testuję profesjonalny sprzęt do produkcji filmowej i transmisji na żywo. Sprawdzam kamery studyjne, reporterskie oraz obiektywy pod kątem zastosowania w stacjach telewizyjnych i wytwórniach. Dobieram konfiguracje dostosowane do różnych gatunków i realizacji.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły