Filmy

Jakie są najgorsze horrory? Lista filmów grozy do unikania.

Autor Ewelina Bąk
Ewelina Bąk11.06.20246 min.
Jakie są najgorsze horrory? Lista filmów grozy do unikania.

Najgorsze horrory to kategoria filmów, których każdy fan mrożących krew w żyłach opowieści powinien unikać. Chociaż gatunek grozy ma wielu entuzjastów, część produkcji nie spełnia oczekiwań publiczności i zamiast strachu, wzbudza jedynie rozczarowanie i zażenowanie. W artykule zebraliśmy najgorsze horrory ostatnich lat, które nie zasługują na Twoją uwagę. Chcesz wiedzieć, które tytuły należy pominąć? Przeczytaj dalej!

Kluczowe wnioski:
 • Niektóre popularne horrory okazały się ogromnym rozczarowaniem dla fanów kina grozy.
 • Część tytułów ze względu na tandetną fabułę i słabą realizację przyniosła więcej śmiechu niż strachu.
 • Wiele nowych horrorów nie dorównuje klasycznym produkcjom z dawnych lat.
 • Znane marki i nazwiska w branży nie zawsze gwarantują wysoką jakość.
 • Poznaj listę najsłabszych horrorów, aby nie tracić czasu na rozczarowujące seansy.

Najgorsze horrory, które odstraszą nawet najwierniejszych fanów

Jesteś zagorzałym miłośnikiem najstraszniejszych horrorów? Uwielbiasz czuć dreszcze przerażenia podczas seansu? Niestety, nie wszystkie filmy grozy potrafią sprostać oczekiwaniom nawet najwierniejszych fanów gatunku. Wręcz przeciwnie - niektóre produkcje są tak tragicznie słabe, że mogą skutecznie zniechęcić do dalszego oglądania horrorów.

Czego można się spodziewać po złych filmach grozy? Przede wszystkim totalnego braku klimatu, atmosfery grozy i napięcia, które powinny towarzyszyć widzowi od pierwszej do ostatniej minuty seansu. Zamiast skupiać się na budowaniu przerażenia, twórcy często koncentrują się na tandetnych efektach specjalnych, naiwnej fabule lub wręcz komicznych scenach, które całkowicie rozpływają się w mroku sali kinowej.

Jedną z cech rozpoznawczych najgorszych horrorów jest też zupełny brak logiki i konsekwencji w działaniach bohaterów. Czy którykolwiek rozsądny człowiek zachowywałby się tak głupio, jak postacie w tych filmach? Wątpliwe. Dodatkowo, dialogi często są tak prymitywne i mało wiarygodne, że ciężko jest uwierzyć, iż ktokolwiek mógłby tak rozmawiać w rzeczywistości.

Jeżeli nie przepadasz za horrorami do omijania i nie chcesz tracić czasu na seanse, które bardziej będą Cię śmieszyć niż przerażać, koniecznie sprawdź naszą listę. Zebraliśmy najgorsze tytuły ostatnich lat, które skutecznie obraziły każdego fana mrocznych opowieści.

Najgorsze filmy grozy, które nie są warte Twojego czasu

Zdarzają się takie złe filmy grozy, których po prostu nie da się obronić. Nie wystarczą tanie chwyty, dobrze znane fabuły z elementami slashera czy nawet popularne nazwiska w obsadzie. Jeśli twórcy zapomną o podstawowej zasadzie: wzbudzaniu strachu u widza, cały projekt skazany jest na spektakularną porażkę.

Bywa też, że renomowany reżyser popełnia wpadkę i nakręci totalną klapę. Wtedy nawet najwięksi fani jego poprzednich dzieł będą zszokowani kryzysem jakości. Najgorsze horrory wyróżniają się źle nakreślonymi postaciami, które nie wzbudzają żadnych emocji, oraz brakiem elementów charakterystycznych dla gatunku - niesamowitości, zjawisk paranormalnych czy po prostu przerażającego klimatu.

Takie produkcje nie tylko nie potrafią przerazić widza, ale często wprawiają go wręcz w konsternację. Jak można było przeoczyć tak rażące błędy? Gdzie podziała się dbałość o szczegóły i logikę wydarzeń? Zastanawianie się nad tym, jak taki brak profesjonalizmu mógł zostać zaakceptowany, nierzadko jest bardziej fascynujące niż sama historia pokazana na ekranie.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na horrory do omijania, sprawdź naszą listę najgorszych propozycji. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i zaoszczędzisz sobie przykrych wrażeń podczas seansu. Czasami lepiej od razu wiedzieć, jakich filmów grozy się wystrzegać.

 • Uznane gwiazdy nie gwarantują sukcesu. Nawet sławni aktorzy i cenieni reżyserzy kina grozy popełniali kolosalne wpadki.
 • Nierzadko najgorsze horrory zupełnie odstawały od gatunku i stanowiły mieszankę wielu konwencji - bez logicznego połączenia.
 • Najbardziej irytujące są filmy, których twórcy oczywistym brakiem profesjonalizmu lekceważą fanów horrorów.
 • Jeśli zależy Ci na wzbudzeniu prawdziwego niepokoju, lepiej omijać złe filmy grozy, których jedynym celem jest doraźny zysk.

Czytaj więcej: Odkryj Najlepszy Film o Iluzjonistach: Magiczne Filmy pełne Iluzji i Magii

Najgorsze horrory 2023 roku - lista tytułów do uniknięcia

Rok 2023 nie należał do najlepszych, jeśli chodzi o kino grozy. Wprawdzie miłośnicy gatunku mieli okazję obejrzeć kilka obiecujących premier, jednak zdecydowana większość tegorocznych najstraszniejszych horrorów pozostawiła spory niedosyt. Co poszło nie tak? W wielu przypadkach zabrakło po prostu wyobraźni twórców i odrobiny ryzyka - by zaszokować widzów niebanalnym scenariuszem.

Częstym grzechem złych filmów grozy z 2023 roku była też przesadna brutalizacja i eskalacja przemocy. Oczywiście, kino grozy to nie bajka dla dzieci, jednak nieuzasadnione mordem i agresją sceny zaczynają odpychać zamiast przyciągać publiczność. Liczenie na efekt szoku poprzez rozpryskującą się na prawo i lewo krew wydaje się już mało oryginalnym zabiegiem.

Nie można też zapominać o przywołującym ziewanie recyklingu dawno już eksplorowanych wątków. Seryjni mordercy, nawiedzony dom, przerażający gość z innego wymiaru - tak, widzieliśmy to już wiele razy. A kiedy scenarzyści nie dorzucają do znanych schematów nic nowego, odbiorca po prostu się na tym przejada. Powieliczy twórcy wydają się nie doceniać wyobraźni, by rozkręcić autentycznie intrygującą, psychologiczną opowieść grozy.

Na naszej liście znajdziecie premiery 2023 roku, które dały się we znaki fanom horrorów. Mamy nadzieję, że przyszły rok okaże się znacznie lepszy i pozwoli nam wszystkim odetchnąć od horrorów do omijania.

Najgorsze horrory lat 90. - niekoniecznie kultowe, ale straszne

Lata 90. uważane są za złoty okres rozwoju kina grozy. Na przestrzeni tych dziesięciu lat powstało wiele niskobudżetowych produkcji z gatunku slashera czy gore, które z czasem nabrały statusu kultowych. Jednak nie wszystkie horrory z tamtej dekady obroniły się równie dobrze. Wiele z nich stanowi dziś przykład tego, jak nie powinno się realizować filmów grozy.

Podsumowanie

Kino grozy, mimo swojej niewątpliwej popularności, nie zawsze trafia w gusta widzów. Wiele najstraszniejszych horrorów niewiele ma wspólnego z rzeczywistym przerażeniem, a zamiast budować napięcie i grozę, oferują jedynie tandetny scenariusz i brak konsekwencji. Bezmyślni twórcy bez respektu dla fanów gatunku proponują złe filmy grozy, z niskim poziomem realizacji.

Zamiast kolejnych seansów straconych godzin życia na horrory do omijania, lepiej wcześniej zorientować się, jakich produkcji należy unikać. Opierając się na sugestiach ekspertów i recenzjach, można ograniczyć ryzyko rozczarowania. Przemyśl dobrze wybór kolejnego filmu grozy, by w pełni nacieszyć się autentycznymi emocjami i niepokojącą atmosferą.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Jaki samochód pojawił się w filmie Cobra? Kultowy pojazd.
 3. Piła 7: Analiza, czemu jest uznawana za najstraszniejszą część serii
 4. Hotel Paradise 3 - Kiedy Finał
 5. Jakie są najlepsze świąteczne horrory? Straszne filmy na święta.
Autor Ewelina Bąk
Ewelina Bąk

Jako fotografka ślubna dzielę się wiedzą jak uchwycić najważniejsze momenty za pomocą profesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Testuję sprzęt Canon, Nikon, Sony pod kątem zastosowania w reportażu ślubnym. Podpowiadam jak wybrać obiektywy, lampy i akcesoria.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły