Aktorzy

Jaki jest wyrok w sprawie Johnny'ego Deppa? Poznaj szczegóły.

Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski11.06.20246 min.
Jaki jest wyrok w sprawie Johnny'ego Deppa? Poznaj szczegóły.

Johnny Depp wyrok w głośnym procesie o zniesławienie między byłymi małżonkami był długo wyczekiwany przez media i opinię publiczną. Sprawa przyciągnęła ogromną uwagę i stała się jednym z najgłośniejszych tematów w 2022 roku. Ława przysięgłych zdecydowała o wyniku po burzliwym, sześciotygodniowym procesie, w którym obydwoje oskarżyli się nawzajem o zniesławienie. Wszyscy z zapartym tchem czekali na rozstrzygnięcie tej skandalicznej batalii sądowej.

Kluczowe wnioski:
 • Proces Depp vs. Heard toczył się w Sądzie Okręgowym w Fairfax w stanie Wirginia przez ponad miesiąc. Cały świat śledził tę burzliwą sprawę.
 • Ława przysięgłych uznała, że Amber Heard zniesławiła swojego byłego męża Johnnego Deppa w jednym artykule z 2018 roku.
 • Johnny Depp otrzymał 15 milionów dolarów odszkodowania, ale sam musi też zapłacić 2 miliony Amber Heard.
 • Wyrok ten oznacza częściowe zwycięstwo dla obydwu stron w batalii prawnej trwającej kilka lat.
 • Ostateczny wynik procesu wzbudził spore kontrowersje i dyskusje na temat przemocy domowej oraz roli płci w sprawach sądowych.

Johnny Depp przegrywa proces o zniesławienie przeciwko byłej żonie

Świat przez ostatnie miesiące żył głośną sprawą Johnny Depp vs Amber Heard. Para byłych małżonków oskarżyła się nawzajem o zniesławienie w sądowej batalii, która przerodziła się w prawdziwy medialny cyrk. Ława przysięgłych zdecydowała, że to Depp przegrał ten proces.

Przez 6 tygodni w sądzie dowiedzieliśmy się nieprzyjemnych szczegółów z życia tej niegdyś sławnej pary. Zeznania po obu stronach były szokujące i skrajnie różne. Usłyszeliśmy oskarżenia o przemoc domową, uzależnienia i toksyczne zachowania.

Ostatecznie wyrok był częściowym zwycięstwem dla obojga, ale to Amber Heard wyszła z niego lepiej. Otrzymała 2 miliony dolarów odszkodowania za zniesławienie ze strony Deppa, podczas gdy aktor dostał jedynie 15 milionów odszkodowania.

To rozstrzygnięcie szokuje wielu obserwatorów, którzy uważali, że Depp miał silniejsze dowody przeciwko Heard. Jednak w oczach ławy był on stroną słabszą i bardziej winną w tej toksycznej relacji.

Johnny Depp oskarżał byłą żonę Amber Heard o zniesławienie

Wszystko zaczęło się w 2018 roku, gdy w amerykańskim dzienniku "Washington Post" ukazał się artykuł autorstwa Amber Heard. Aktorka napisała wówczas, że była ofiarą przemocy domowej, nie wymieniając jednak przy tym nazwiska swojego byłego męża.

Mimo to, Johnny Depp poczuł się bardzo dotknięty tymi słowami i oskarżył Heard o zniesławienie. Przekonywał, że pośrednio go nazwała, a tekst poważnie zaszkodził jego reputacji i karierze. Wytoczył jej proces o odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów.

Przez kolejne lata toczyła się sądowa batalia, w której oboje oskarżali się nawzajem o przemoc i toksyczne zachowania w trakcie ich burzliwego małżeństwa w latach 2015-2017. Depp zaprzeczał również tym zarzutom i twierdził, że to on był ofiarą przemocy ze strony Heard.

W końcu sprawa trafiła do sądu w Wirginii, gdzie mieliśmy okazję poznać mroczne kulisy związku tej niegdyś utytułowanej pary hollywoodzkich gwiazd.

 • Johnny Depp pozwał byłą żonę Amber Heard o zniesławienie po jej artykule z 2018 r.
 • Chodziło o słowa sugerujące, że Heard była ofiarą przemocy domowej.
 • Oboje oskarżali się nawzajem o toksyczne zachowania w małżeństwie z lat 2015-2017.
 • Depp domagał się 50 milionów dolarów odszkodowania za rzekome zniesławienie.
 • Po latach batalii sądowej, proces trafił na wokandy w sądzie w stanie Wirginia.

Czytaj więcej: Hanna Żudziewicz: Jakie wyzwania pokonała w swojej karierze?

Wyrok w sprawie Johnego Deppa przeciwko Amber Heard

Po medialno-obyczajowej sprawie dekady, nastąpił wyrok w procesie Johnny Depp vs Amber Heard. Wyrok został ogłoszony 1 czerwca 2022 roku w sądzie w Wirginii. Obydwoje byli obecni w sali, gdy ława przysięgłych przedstawiała swoje rozstrzygnięcie.

W jej sprawie Heard została uznana za winną zniesławienia Deppa w artykule z 2018 roku. Przyznano mu 15 milionów dolarów odszkodowania, choć sąd zmniejszył tę kwotę do 10,35 miliona zgodnie z ograniczeniem ustawowym.

Jednak w części sprawy za słowa Deppa podczas konferencji prasowej w 2020 r., to on został uznany winnym zniesławienia byłej żony. Ława przysięgłych przyznała Heard tylko 2 miliony dolarów zadośćuczynienia w tej części.

Żadna ze stron nie wydawała się zadowolona z takiego werdyktu. Było to częściowe zwycięstwo dla obydwojga. Sprawa pokazała jednak, jak trudnym wyzwaniem jest wyrokowanie w sprawach dotyczących przemocy domowej i nadużyć między bliskimi. Finał tej batalii rozpalił gorącą dyskusję publiczną.

Johnny Depp ma zapłacić Amber Heard odszkodowanie za zniesławienie

Zdjęcie Jaki jest wyrok w sprawie Johnny'ego Deppa? Poznaj szczegóły.

Po ogłoszeniu werdyktu, Johnny Depp nie ukrywał swojego rozczarowania końcowym rozstrzygnięciem. Choć otrzymał większe odszkodowanie, to on również został uznany za winnego zniesławienia byłej żony poprzez słowa swojego przedstawiciela.

To oznacza, że gwiazdor "Piratów z Karaibów" będzie musiał zapłacić Amber Heard 2 miliony dolarów odszkodowania. Jego prawnicy zapowiedzieli już apelację w tej części sprawy, przekonując, że ich klient nie powinien być obwiniany.

Sędzia prowadzący proces pogratulował ławie przysięgłych dobrze wykonanej pracy w tej skomplikowanej i wielowątkowej sprawie. Przyznał jednak, że nie wszyscy mogli być w pełni usatysfakcjonowani finalnym wyrokiem.

Podsumowanie

Wydany wyrok w głośnym procesie Johnny Depp vs Amber Heard zakończył medialną batalię dwóch hollywoodzkich gwiazd. Po tygodniach obrzucania się obustronnymi oskarżeniami, ława przysięgłych musiała wyważyć dowody i wydać werdykt. Wynik był uznawany za częściowe zwycięstwo dla każdej ze stron.

Decyzja sądu w tej bardzo złożonej sprawie nie zadowoliła jednak nikogo do końca. Heard została wprawdzie zobowiązana do zapłacenia odszkodowania za zniesławienie byłego męża, ale i Depp musi uiścić karę finansową dla swojej eksżony. Ten finał rozpalił szerszą dyskusję na temat przemocy domowej i wymiaru sprawiedliwości.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Jaki samochód pojawił się w filmie Cobra? Kultowy pojazd.
 3. Piła 7: Analiza, czemu jest uznawana za najstraszniejszą część serii
 4. Hotel Paradise 3 - Kiedy Finał
 5. Jakie są najlepsze świąteczne horrory? Straszne filmy na święta.
Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski

Jako operator obrazu i realizator telewizyjny testuję profesjonalny sprzęt do produkcji filmowej i transmisji na żywo. Sprawdzam kamery studyjne, reporterskie oraz obiektywy pod kątem zastosowania w stacjach telewizyjnych i wytwórniach. Dobieram konfiguracje dostosowane do różnych gatunków i realizacji.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły