Filmy

Hotel Transylwania 2: Dlaczego warto zobaczyć tę animację?

Autor Ewelina Bąk
Ewelina Bąk21 marca 20249 min
Hotel Transylwania 2: Dlaczego warto zobaczyć tę animację?

Spis treści

Hotel Transylwania 2 to kontynuacja lubianej przez widzów animacji z 2012 roku. Ten sequel oferuje jeszcze więcej zabawnych przygód rodziny Drakuli oraz ich przyjaciół, łącząc humor, miłość oraz ważne przesłania o akceptacji i tolerancji. Animacja ta z pewnością dostarczy rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kluczowe wnioski:
 • Dzięki zapadającym w pamięć postaciom oraz inteligentnym dialogom, film bawi od pierwszej do ostatniej minuty.
 • Oprócz doskonałej animacji, Hotel Transylwania 2 porusza ważne tematy takie jak różnorodność i bycie sobą.
 • Film jest idealnym wyborem na rodzinny seans kinowy lub wieczór w domu.
 • Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś dać szansę tej animacji, w tym zabawna fabuła i doskonała obsada głosowa.
 • Jeśli lubisz dobre animacje z przesłaniem, Hotel Transylwania 2 z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Hotel Transylwania 2 - oparte na zwierzętach postacie

Jednym z największych atutów Hotel Transylwania 2 są niezwykle urokliwe i charakterystyczne postacie. Animatorzy ponownie zachwycili widzów swoją kreatywnością, projektując bohaterów będących hybrydami różnych znanych stworzeń. Drakulę, Melemanę, Wilkołaka Wańkę oraz resztę kultowej paczki możemy podziwiać w ich najlepszej formie, a do tego dołącza nowa porcja uroczych monstrów-dzieci.

Najwięcej sympatii wzbudzają niewątpliwie Dennisek, mały wampirzyk, który jest mieszanką tradycyjnego wampira i człowieka oraz jego psotne koleżanki - wilkołaki, mumie i potwory Frankensteina. Ich zabawne interakcje i słodki wygląd skradną serce niejednego widza. Szczególną uwagę zwraca jednak Dennis, którego rozpaczliwe pragnienie bycia normalnym chłopcem stanowi główny konflikt w filmie.

Nie można również pominąć charakterystycznych osobowości znanych już bohaterów. Drakula nadal zachwyca swoim luzackim podejściem do życia i ojcowskim oddaniem. Melciu natomiast nigdy nie przestaje być uroczą, choć nieco przebiegłą dekoratorką wnętrz. Mimo tych śmiesznych rysów charakteru, postacie są na tyle złożone, że uwypuklają głębsze przesłanie filmu o tolerancji i akceptacji.

Melemanky, Pingwiny i inne zwierzęce pociechy

Oprócz słynnych potworków, w Hotel Transylwania 2 spotkamy całą gromadę innych uroczych monstrów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Melemanki - maleńkie, włochate stworzenia będące niejako pieskami i maskotkimi Melci. Nie sposób też przeoczyć zabawnych demonicznych pingwinów w służbie Drakuli, które dodają filmowi sporo humoru swoimi wybrykami.

Ogólnie rzecz biorąc, fauna Hotel Transylwania 2 zachwyca różnorodnością. Animatorzy zdecydowanie nie szczędzili tutaj pomysłowości, co sprawia, że świat przedstawiony jest pełen życia i humoru. Niektóre stwory są złowieszcze wyłącznie z wyglądu, inne zaś skrywają zaskakujące talenty - na przykład latające klopsiki!

Hotel Transylwania 2 - humor dla całej rodziny

Już w pierwszej części twórcy Hotel Transylwania udowodnili, że potrafią stworzyć naprawdę zabawne i inteligentne żarty, z których śmieją się zarówno dzieci, jak i dorośli. W sequelu możemy liczyć na jeszcze więcej tego typowo transylwańskiego humoru - czasem absurdalnego, czasem ironicznego, a niekiedy nieco rubasznego.

Scenarzyści po mistrzowsku wykorzystują potencjał komiczny potworzej społeczności Hotel Transylwania. Urocze, ale i przerażające wyglądem bestie to doskonałe tło dla mnóstwa czarnego humoru oraz ciętych ripost. Świetnie sprawdza się tutaj także specyficzny typ dowcipów "dla dorosłych", które możemy podziwiać za każdym razem, gdy Drakula i spółka udają normalne ludzkie rodziny na wakacjach.

"Animacja nie jest już dziś tylko dla dzieci. Hotel Transylwania 2 udowadnia, że bajki mogą mieć uniwersalny wymiar i bawić całe rodziny." - recenzja w "Magazynie Filmowym"

Tak różnorodny humor udało się połączyć w spójną całość m.in. dzięki udanym interakcjom pomiędzy postaciami. Energiczne przycinki Dranka, wściekłość Wilkołaka czy sarkazm Mumii mieszają się tutaj z poczuciem humoru samych dzieciaków. Hotel Transylwania 2 może wywołać salwy śmiechu u każdego - niezależnie od wieku.

Czytaj więcej: Barbie Dreamhouse: Dlaczego jest najlepszą zabawką dla dzieci?

Hotel Transylwania 2 - atrakcyjna animacja 3D

Nie ulega wątpliwości, że animacja Hotel Transylwania 2 zachwyca poziomem szczegółów i jakością wykonania. Twórcy ponownie nie zawiedli, oferując widzom świetne efekty 3D, śliczne kolory i doskonale opracowane design bohaterów. Wraz z rozwojem fabuły, mamy okazję podziwiać przepięknie odwzorowane środowiska - zarówno tajemnicze wnętrza Hotel Transylwania, jak i malownicze krajobrazy.

Ogromną zaletą jest dbałość nawet o najmniejsze detale, co doskonale widać na przykładzie potworków. Każdy z nich ma unikalny i dopracowany wygląd - od miękkich futerek i śladów szwów na skórze, po drobne elementy charakterystyczne dla danego gatunku. Rewelacyjnie prezentują się również mrożące krew w żyłach efekty specjalne - przemiana Dennisa w prawdziwego wampira z pewnością wzbudzi ciarki na plecach niejednego widza!

Najpopularniejsze animacje 3D Rok premiery
Hotel Transylwania 2 2015
Kraina lodu 2013
Jak wytresować smoka 2 2014

Jakkolwiek wspaniały jest sam obraz, to doskonała ścieżka dźwiękowa stanowi prawdziwy majstersztyk Hotel Transylwania 2. Produkcja może poszczycić się świetnymi dubbingami największych gwiazd oraz hitami muzycznymi utrzymanymi w klimacie rockowym, nadającymi filmowi jeszcze więcej energii i humoru.

Hotel Transylwania 2 - ciekawy wątek o akceptacji

Zdjęcie Hotel Transylwania 2: Dlaczego warto zobaczyć tę animację?

Hotel Transylwania 2 ma w sobie znacznie więcej niż tylko śmieszne potwory i efekty specjalne. Co najważniejsze, ta animacja w zabawny i przyjemny sposób porusza problem akceptacji i tolerancji wobec innych. Oglądając tę historię, dziecko w nietrudny sposób nauczy się wartości takich jak otwartość i poszanowanie dla różnorodności.

Główny wątek skupia się na dylemacie małego Dennisa, którego ojciec jest człowiekiem. Dlatego chłopiec stara się za wszelką cenę stać się "normalnym" wampirem. Mały potwór ostatecznie uczy się jednak, że najważniejsza jest właśnie akceptacja samego siebie i bycie wiernym swoim przekonaniom.

 • Wartości przekazywane w Hotel Transylwania 2:
  • Akceptacja inności
  • Tolerancja wobec innych
  • Poszanowanie różnorodności
  • Bycie sobą i wiara we własne możliwości

Ten wątek jest pięknie obrazowany poprzez zaskakująco dojrzałe przesłanie samego Drakuli, który z trudem godzi się z faktem, że jego wnuk nie jest "prawdziwym" wampirem. Ta wymowna podróż emocjonalna lidera potworów do akceptacji Dennisa stanowi główny motor napędowy fabuły i zachwyca swoją autentycznością.

Hotel Transylwania 2 - udane cameo Mela Brooksa

Sporym smaczkiem Hotel Transylwania 2 jest występ legendarnego Mela Brooksa, który użyczył swojego głosu nowemu bohaterowi Wladi. Jest on niezwykle zabawnym i zawadiackim wampirem, a jego interakcje z Drakulą stanowią jedne z najbardziej kultowych scen w całej produkcji.

Brooks ze swadą i typową dla siebie charyzmą wciela się w rolę wiecznie młodego i sprawiającego problemy potomka znanego nam wszystkim Drakuli. Jest doskonałą przeciwwagą dla statecznego i rodzinnego Dranka, a razem tworzą parę, której scenki śmieszą do łez. Widać ogromną chemię między odtwórcami, co w połączeniu z aktywnością i przebiegłością Wladiego wprowadza do filmu wiele radosnej energii.

Występ Mela Brooksa sprawia, że Hotel Transylwania 2 nabiera iście komiksowego rozmachu i frajerskiego humoru. Szczególnie udane są żarty oparte na dowcipach wizualnych i nieporozumieniach między bohaterami. Czasem zabawne, ale równie często wyszydza się słuszne przywiązanie Drakuli do tradycji. Warto też posłuchać formułowanych przez Wladiego kpin z wiekowymi zwyczajami.

Mel Brooks - głoska geniusza komedii

Sam występ Mela Brooksa już zasługuje na to, by Hotel Transylwania 2 znalazł się na liście klasyków animacji. Brooks jest po prostu żywą legendą komedii, której żarty od dekad zachwycają kolejne pokolenia. Co ciekawe, aktor doskonale odnajduje się też w formie animowanej. Jego dogadywanie z granym przez Adama Sandlera Drakulą to prawdziwy majstersztyk.

Nie mamy tutaj do czynienia z żadnym materialnie udanym cameo na siłę. Brooks w pełni wczuwa się w swoją rolę. Jego Wladi momentami bywa nawet przerysowany, ale to dodaje animacji jeszcze więcej luzu oraz poczucia humoru. Dla każdego miłośnika komedii, występ Brooksa sam w sobie stanowi powód, by nie przegapić tej świetnej animacji.

Hotel Transylwania 2 - ścieżka dźwiękowa w stylu rockowym

 • Najpopularniejsze utwory z Hotel Transylwania 2:
  • "Hello Zombie" - grupy Zathura w wykonaniu Jane Dwelly, Sammy Faina, Claire Richard
  • "I'm Gonna Live Forever" - zespołu Captain CA$H
  • "Rock The Party Tonight" - grupy Shy Kidx

Jedną z najmocniejszych stron Hotel Transylwania 2 jest z całą pewnością fantastyczna ścieżka dźwiękowa. Mamy tutaj do czynienia z rewelacyjnym połączeniem znanych utworów rockowych oraz oryginalnych kompozycji. Pełne energii kawałki idealnie wpisują się w klimat filmu, doskonale podkreślając poczucie humoru i dawkę akcji.

Soundtrack Hotel Transylwania 2 otwiera monstrualny hit "Hello Zombie" wykonywany przez dziewczęcy zespół Zathura. Ten dynamiczny punk-rockowy numer wprowadza widzów w swobodną atmosferę tej animacji. Nie brakuje tu również zabawnych, ale i nieco prowokacyjnych tekstów nawiązujących do fizjonomii znanych bohaterów.

Sporym przebojem okazała się również piosenka "Rock The Party Tonight" od Shy Kidx. Ten rockowy hymn świetnie komponuje się z wieloma scenami, w których pokazano huczne zabawy i imprezy stworów z Hotel Transylwania. Nie dziwi więc fakt, że utwór ten, dzięki doskonałemu przesłaniu i zabawnemu przekazowi, bardzo szybko stał się wielkim hitem wśród młodych fanów serii.

Zdecydowanie jedną z bardziej klimatycznych kompozycji na płycie jest kołysanka "I'm Gonna Live Forever". Ten wolniejszy kawałek w wykonaniu zespołu Captain CA$H najlepiej oddaje mroczny, ale i szykowny charakter Drakuli oraz tradycje wampirów. Niebanalne teksty opowiadające o wiecznym życiu w mistrzowski sposób portretują nieśmiertelnego bohatera animacji.

Podsumowanie

Hotel Transylwania 2 to świetna, pełna humoru propozycja dla całej rodziny. Animacja zachwyca pomysłowymi, oryginalnymi postaciami oraz wspaniałą oprawą wizualną. Nie brakuje w niej również ważnych przesłań dotyczących tolerancji, akceptacji i bycia sobą. Dodatkowo, zabawna fabuła i udany występ Mela Brooksa gwarantują niezapomniane wrażenia z seansu.

Choć opowiada historię potwornej rodzinki, film pod tytułem Hotel Transylwania: Transformania ma uniwersalne przesłanie. Przekazuje mądre lekcje życzliwości wobec innych i odnajdywania własnej drogi, rozbawiając jednocześnie wszystkich - zarówno dzieci, jak i dorosłych widzów. To po prostu animacja, której nie można przegapić!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Jaki samochód pojawił się w filmie Cobra? Kultowy pojazd.
 3. Porządny: Refleksje nad tym, co oznacza być prawdziwie porządnym człowiekiem
 4. Hotel Paradise 3 - Kiedy Finał
 5. Jakie filmy są podobne do Interstellar? Lista rekomendacji sci-fi.
Autor Ewelina Bąk
Ewelina Bąk

Jako fotografka ślubna dzielę się wiedzą jak uchwycić najważniejsze momenty za pomocą profesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Testuję sprzęt Canon, Nikon, Sony pod kątem zastosowania w reportażu ślubnym. Podpowiadam jak wybrać obiektywy, lampy i akcesoria.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły