Filmy

Harry Potter Domy Quiz - Test na Dom z Hogwartu

Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski14 stycznia 20247 min
Harry Potter Domy Quiz - Test na Dom z Hogwartu

Harry Potter Domy Quiz to popularny test online, który pozwala sprawdzić, do którego z czterech domów Hogwartu pasujesz najbardziej. Wystarczy odpowiedzieć na kilkanaście pytań dotyczących Twojej osobowości, temperamentu i umiejętności, aby dowiedzieć się, czy jesteś Gryfonem, Puchonem, Krukonem czy może Ślizgonem. Quiz Harry'ego Pottera przybliży Ci świat magii i pozwoli poczuć się jak prawdziwy uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

Kluczowe wnioski:
 • Quiz pozwala sprawdzić, do którego domu Hogwartu najbardziej pasujesz
 • Wystarczy odpowiedzieć na kilkanaście pytań o swojej osobowości i temperamencie
 • Dowiesz się, czy jesteś Gryfonem, Ślizgonem, Puchonem czy Krukonem
 • Zanurz się w świecie Harry'ego Pottera i poczuj jak prawdziwy uczeń Hogwartu
 • Sprawdź już dziś, gdzie Twoje miejsce w Szkole Magii i Czarodziejstwa!

Jaki Hogwart Dom Ci odpowiada?

Od pierwszego roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, każdy uczeń zostaje przydzielony do jednego z czterech domów. Są to odważni Gryfoni, sprytni Ślizgoni, pracowici Puchoni oraz mądrzy Krukoni.

Do jakiego domu Ty byś pasował? Gdzie Twoje miejsce wśród lwiątek, węży, borsuków i orłów? Sprawdź to w naszym Harry Potter Domy Quiz!

Specyfika poszczególnych domów

Każdy z domów Hogwartu ma swoją charakterystykę i wyróżniające cechy. Gryfoni są odważni, szlachetni i zawsze gotowi do walki ze złem. Ślizgoni natomiast są przebiegli, skupieni na własnych celach i ambitni. Z kolei Puchoni to pracowici i lojalni przyjaciele, podczas gdy Krukoni wyróżniają się bystrością umysłu i mądrością.

W jaki sposób quiz przydziela Cię do domów? Otóż na podstawie Twoich odpowiedzi określa on, które cechy są u Ciebie najsilniej zaznaczone. Im więcej masz wspólnego z daną grupą, tym większe prawdopodobieństwo, że właśnie tam będziesz należeć!

Który założyciel był Twoim duchem opiekuńczym?

Hogwart został założony przez czworo najpotężniejszych czarodziejów swoich czasów. Byli to:

 • Godryk Gryffindor
 • Salazar Slytherin
 • Rowena Ravenclaw
 • Helga Hufflepuff

Każdy z nich stworzył i opiekował się jednym domem, przekazując mu swoje najlepsze cechy. I tak np. ambicja Slytherina przeszła na Ślizgonów, podobnie jak mądrość Ravenclaw na Krukonów.

Dowiedz się, który z wielkich czarodziejów mógłby zostać Twoim mentorem! Być może to właśnie on zaprosiłby Cię niegdyś do swojego domu w Hogwarcie?

Czytaj więcej: Odkryj Samochody z Szybcy i Wściekli – Auta z serii Fast and Furious czekają!

Sprawdź jakie cechy mają Gryfoni

Uczniowie domu Gryffindora są postrzegani jako najodważniejsi i najszlachetniejsi. Nierzadko też uchodzą za lekkomyślnych i zbyt porywczych w działaniu. Jednak mimo tego, to właśnie wśród lwów znajdziemy bohaterów gotowych stawić czoła każdemu zagrożeniu.

Cechy Gryfonów:
- odwaga
- szlachetność
- rycerskość
- porywczość

Jeśli zostaniesz przypisany do domu Godryka Gryffindora, będziesz dzielić pokój wspólny z takimi osobami jak Harry Potter, Ron Weasley czy Hermiona Granger. Wszystko wskazuje na to, że czeka Cię wiele fascynujących przygód!

Najsłynniejsi Gryfoni

Pomijając wymienionych już bohaterów serii o Harrym Potterze, wśród najpopularniejszych lwów wymienić jeszcze należy:

 • Albusa Dumbledore'a - dyrektora Hogwartu
 • Syriusza Blacka - ojca chrzestnego Harry'ego
 • Nimfadorę Tonks - aurorkę

Jakie są mocne strony Ślizgonów

Harry Potter Domy Quiz - Test na Dom z Hogwartu

Ślizgoni to ambitni i przebiegli uczniowie, którzy nie cofną się przed oszustwem, byleby osiągnąć zamierzony cel. Nierzadko bywają postrzegani jako źli lub nielojalni. Jednak pod maską perfidii i manipulacji często kryje się wielki potencjał.

"Każdej roślinie, nawet tej najbardziej żywotnej, potrzebny jest cień."

Tak mówił Salazar Slytherin, obrazowo wyjaśniając swoją wizję ideału ucznia. Jego dom stanowił schronienie i umocnienie dla tych młodych czarodziejów, którzy inaczej byliby odrzuceni i niezrozumiani. I choć metody nierzadko budziły kontrowersje, to jednak cele Slytherina były szczytne. Chciał wspierać talenty, które w przeciwnym razie mogłyby pójść na marne lub zostać wykorzystane do złych celów.

Mocne strony Ślizgonów:
- ambicja
- przebiegłość
- skuteczność
- dążenie do celu

Najsłynniejsi Ślizgoni

Niektórzy z najpotężniejszych czarodziejów wywodzili się właśnie z domu węża. Wymienić tu można choćby:

 • Lorda Voldemorta - największego czarnoksiężnika w dziejach
 • Horacego Slughorna - mistrza eliksirów i znawcę talentów
 • Bellatriks Lestrange - prawą rękę Voldemorta
 • Merlina - legendarnego maga z historii brytyjskiej

Który Dom jest najmądrzejszy w Hogwarcie

Każdy z czterech domów Hogwartu ma w sobie pewną wartość i swoiste talenty. Jednak to właśnie wśród Krukonów od zawsze było najwięcej wybitnych umysłów i utalentowanych naukowców.

Założycielka tego domu, Rowena Ravenclaw, ceniła sobie przede wszystkim mądrość, kreatywność i otwartość umysłu. Dlatego do Krukonów trafiali zazwyczaj najbystrzejsi adepci magii. Co ciekawe, aby dostać się do ich pokoju wspólnego, należało najpierw rozwiązać specjalną łamigłówkę. Tylko ci, którym to się udało, mogli wejść do środka.

Wśród słynnych przedstawicieli domu Roweny warto wymienić:

 • Filiusa Flitwicka - nauczyciela zaklęć
 • Garricka Ollivandera - twórcę różdżek
 • Ignatiusa Tufta - wynalazcę samomieszającego się kociołka

Jeśli Ty również masz żywy i dociekliwy umysł, z pewnością odnajdziesz się w gronie orłów!

Test - z ilu pytań składa się Quiz Harry Potter

Nasz Harry Potter Domy Quiz składa się z 20 pytań dotyczących Ciebie, Twojego charakteru, zainteresowań i preferencji. Są to m.in. takie kwestie jak:

 • Jakie są Twoje mocne i słabe strony?
 • Jak zachowujesz się w towarzystwie?
 • Czego najbardziej się obawiasz?
 • Jaka jest Twoja motywacja do nauki?
 • Co cenisz u przyjaciół i znajomych?

Odpowiadając szczerze na te pytania, dasz nam wgląd w swoją osobowość. Dzięki zaawansowanym algorytmom wywnioskujemy, który dom Hogwartu będzie dla Ciebie najlepszy. Wystarczy 10 minut, aby wziąć udział w magicznej selekcji!

Zapraszamy do rozwiązania quizu Harry Potter już dziś! Przeżyj tę przygodę i sprawdź, czy masz to, co potrzeba, by zostać prawdziwym Gryfonem, Ślizgonem, Puchonem lub Krukonem!

Podsumowanie

W artykule przybliżyliśmy Czytelnikom istotę i mechanizm działania popularnego Harry Potter Domy Quiz. Dowiedzieliśmy się, że jest to test osobowości pozwalający określić, do którego z czterech domów Hogwartu dana osoba najlepiej pasuje.

Omówione zostały cechy charakterystyczne poszczególnych grup - Gryfonów, Ślizgonów, Puchonów i Krukonów. Przedstawieni także zostali najsłynniejsi przedstawiciele każdego z domów. Dowiedzieliśmy się również, kim byli założyciele Hogwartu i w jaki sposób każdy z nich wpłynął na charakter swojego domu.

Ponadto wytłumaczono, na czym polega mechanizm przydziału do konkretnego domu. Okazuje się, że Test na Dom z Hogwartu bada cechy osobowości i temperament, by wywnioskować, z którą grupą dana osoba ma najwięcej wspólnego. Ostatni nagłówek wyjaśniał z kolei, z ilu i jakich pytań składa się kwiz.

Mamy nadzieję, że artykuł pozwolił Czytelnikom lepiej zrozumieć świat Harry'ego Pottera i zachęcił do sprawdzenia własnych magicznych predyspozycji! Z pewnością każdy dom przyjąłby Was z otwartymi ramionami.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najnowszy repertuar kin Warszawa Promenada: odkryj filmy Promenada teraz!
 2. Jaki samochód pojawił się w filmie Cobra? Kultowy pojazd.
 3. Porządny: Refleksje nad tym, co oznacza być prawdziwie porządnym człowiekiem
 4. Repertuar kina Toruń Czerwona Droga - Cinema City Toruń
 5. Jakie filmy są podobne do Interstellar? Lista rekomendacji sci-fi.
Autor Miłosz Kucharski
Miłosz Kucharski

Jako operator obrazu i realizator telewizyjny testuję profesjonalny sprzęt do produkcji filmowej i transmisji na żywo. Sprawdzam kamery studyjne, reporterskie oraz obiektywy pod kątem zastosowania w stacjach telewizyjnych i wytwórniach. Dobieram konfiguracje dostosowane do różnych gatunków i realizacji.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły